Daria Pikulik na podium ostatniego etapu UAE Tour Women 2024

Strona głównaKolarstwoDaria Pikulik na podium ostatniego etapu UAE Tour Women 2024

Daria Pikulik z Human Powered Health finiszowała na trzecim miejscu ostatniego etapu kolarskiego wyścigu UAE Tour Women 2024 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To duży sukces Polki, która świetnie spisała się na finiszu z peletonu. Na ósmej pozycji uplasowała się Agnieszka Skalniak-Sójka z Canyon//SRAM Racing, a w drugiej dziesiątce Marta Jaskulska z CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team. Wyścig padł łupem Belgijki Lotte Kopecky.

Świetny finisz i trzecie miejsce Darii Pikulik

Wyścig UAE Tour Women 2024 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich składał się z czterech etapów. Na ostatnim z nich oglądaliśmy polskie podium. Świetnie spisała się Daria Pikulik z Human Powered Health, która zajęła trzecie miejsce. Na mecie musiała uznać wyższość Holenderek Amber Kraak z FDJ – SUEZ oraz Loreny Wiebes z Team SD Worx – Protime. Na ostatnich metrach dobrze odnalazła się także Agnieszka Skalniak-Sójka z Canyon//SRAM Racing, która finiszowała na ósmej pozycji. Dobre 14. miejsce zajęła Marta Jaskulska z CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team.

Czwarty etap UAE Tour Women 2024 liczył 105 kilometrów. Peleton rywalizował w Abu Zabi i jego okolicach. Na trasie etapu uwzględniono dwie lotne premie. Daria Pikulik z trzecie miejsce zainkasowała 30 punktów do rankingu UCI. Agnieszka Skalniak-Sójka zdobyła 10 punktów

Agnieszka Skalniak-Sójka najlepszą z Polek w generalce

W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polek uplasowała się Agnieszka Skalniak-Sójka. Tegoroczne zmagania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ukończyła na 19. miejscu ze stratą 3:30 do zwyciężczyni. W ten sposób dołożyła kolejne 24 punkty rankingowe. Tą została Belgijka Lotte Kopecky z Team SD Worx – Protime. Podium uzupełniły Australijka Neve Bradbury (Canyon//SRAM Racing) i Hiszpanka Mavi Garcia (Liv AlUla Jayco). Pozostałe Polki w klasyfikacji generalnej to: 21. Marta Jaskulska (+16 punktów UCI), 66. Daria Pikulik oraz 99. Wiktoria Pikulik (Human Powered Health). Ponadto Daria Pikulik zajęła wysokie miejsce w klasyfikacji punktowej wyścigu. Po dobrym ostatnim etapie wskoczyła na piątą lokatę.