Zieliński i Nys w półfinale debla w Acapulco

Strona głównaTenisZieliński i Nys w półfinale debla w Acapulco

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do półfinału turnieju deblowego rangi ATP 500 w Acapulco w Meksyku. Polsko-monakijski duet po super tie-breaku granym na przewagi pokonał Austriaków Alexandra Erlera i Lucasa Miedlera. Zieliński i Nys wykorzystali w końcu piątą piłkę meczową i grają dalej. W półfinale zagrają z Harrim Heliovaarą z Finlandii i Johnem Peersem z Australii.

Emocjonujący pojedynek w ćwierćfinale

Faworytami tego meczu byli grający z dwójką Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako. Wcześniej na otwarcie turnieju Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC pokonali oni w trzech setach Guido Andreozziego z Argentyny i Miguela Angela Reyesa-Varelę z Meksyku. Teraz zadanie było jeszcze trudniejsze. Po drugiej stronie kortu stanęli Austriacy Alexander Erler i Lucas Miedler.

Początek meczu był wyrównany. Oba duety wygrywały swoje gemy serwisowe, a Polak i Monakijczyk obronili nawet dwa breakpointy. Kluczowe piłki miały miejsce w ósmym gemie. Wówczas Jan Zieliński i Hugo Nys zaskoczyli swoich rywali i przełamali. Po chwili przy własnym serwisie ustalili wynik seta na 6:3. Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Tym razem to Austriacy byli skuteczniejsi i lepsi. Dwukrotnie przełamali i szybko wygrali 6:2. O awansie do półfinału decydował super tie-break. W nim lepiej zaczęli Jan Zieliński i Hugo Nys. W kluczowych momentach zachowali skuteczność, wygrali piątą piłkę meczową i skończyło się 13:11

Hugo Nys (Monako) / Jan Zieliński (Polska) – Alexander Erler (Austria) / Lucas Miedler (Austria) 6:3, 2:6, 13-11

Z kim zagrają w półfinale?

Teraz przed polsko-monakijskim duetem kolejne wyzwanie. W półfinale turnieju ATP 500 w Acapulco w Meksyku zagrają z Finem Harrim Heliovaarą i Australijczykiem Johnem Peersem. Do tej pory oba duety ze sobą nie rywalizowały. Ze względu na rozstawienie faworytami wydają się być Zieliński i Nys. Dobra gra w Meksyku sprawia, że Polak zanotuje awans w rankingu deblowym ATP. Ponownie zbliży się w nim do czołowej 20. Zwycięzca tegorocznego Australian Open w grze mieszanej najwyżej był na siódmym miejscu w tym zestawieniu