Iga Świątek lepsza od Noskovej. Jest 1/8 finału w Indian Wells

Strona głównaTenisIga Świątek lepsza od Noskovej. Jest 1/8 finału w Indian Wells

Iga Świątek zrewanżowała się Czeszce Lindzie Noskovej. Polka wygrała w dwóch setach i awansowała do 1/8 finału turnieju Indian Wells w Stanach Zjednoczonych. Po pierwszej wyrównanej partii w drugiej Iga Świątek zdominowała swoją rywalkę. Udanie zrewanżowała się jej za porażkę w tegorocznym Australian Open. Liderka rankingu WTA o ćwierćfinał zagra z Amerykanką Madison Keys lub Kazaszką Julią Putincewą.

Dobry mecz i pewne zwycięstwo Igi Świątek

Przed rozpoczęciem meczu III rundy Indian Wells mogliśmy mieć powody do niepokoju. Iga Świątek (1. WTA) mierzyła się w nim z Czeszką Lindą Noskovą (29. WTA), z którą kilka tygodni temu przegrała w Australian Open. Tym razem liczyliśmy na rewanż i zwycięstwo reprezentantki Polski. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla rywalki. To ona jako pierwsza przełamała i wypracowała sobie przewagę. Tak było do stanu 4:2 dla Czeszki w pierwszym secie. Wówczas do głosu doszła Iga Świątek. Polka nie tylko odrobiła straty, ale również przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając seta 6:4

Jeszcze lepiej było w drugiej partii. Uskrzydlona wygraną w premierowej odsłonie Iga Świątek na niewiele pozwalała swojej przeciwniczce. Od początku do końca była stroną dominującą. W konsekwencji nie dała rywalce ani jednego gema. Polka wygrała 6:0 i pewnie zameldowała się w 1/8 finału Indian Wells. Iga Świątek potwierdziła swoją świetną dyspozycję i w pełni zasłużenie awansowała do kolejnej rundy. Wcześniej bez większych problemów uporała się z Amerykanką Danielle Collins (56. WTA)

Iga Świątek (Polska, 1) – Linda Noskova (Czechy, 26) 6:4, 6:0

Z kim Iga Świątek zagra w 1/8 finału?

Iga Świątek jest uż w 1/8 finału turnieju BNP Paribas Open rangi WTA 1000. Z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W kolejnym spotkaniu zmierzy się z Amerykanką Madison Keys (20. WTA) lub Kazaszką Julią Putincewą (79. WTA). Z Amerykanką Polka ma bilans 2:1. Jeżeli w ćwierćfinale zmierzy się z reprezentantką Kazachstanu, to będzie to ich pierwszy mecz w historii w cyklu WTA. Bez względu na rywalkę, to Iga Świątek będzie faworytką do zwycięstwa.