Solidna jazda Cesare Benedettiego na 14. etapie Giro d’Italia

Strona głównaKolarstwoGiroSolidna jazda Cesare Benedettiego na 14. etapie Giro d'Italia

Do końca tegorocznego Giro d’Italia pozostało już tylko 7 etapów. Na 14. odcinku z solidnej strony zaprezentował się Cesare Benedetti z BORA-hansgrohe. Jedyny z reprezentantów Polski w stawce pojechał na miarę swoich możliwości i zajął 105. miejsce na etapie, tracąc niewiele ponad 30 minut do najlepszych. Dzięki temu przesunął się o 5 miejsc w klasyfikacji generalnej i plasuje się obecnie na 124. miejscu. W rywalizacji pozostało już tylko 159. kolarzy. Zwycięzcą etapu został Brytyjczyk Simon Yates z Team BikeExchange-Jayco, a nowym liderem Ekwadorczyk Richard Carapaz z INEOS Grenadiers

Cesare Benedetti wciąż w stawce. Jego koledzy z zespołu walczą o końcowy triumf

Podczas 105. edycji Giro d’Italia znakomicie w roli pomocnika spisuje się Cesare Benedetti. Na górskich etapach wspiera swoich kolegów z zespołu w początkowej fazie rywalizacji, a na płaskich odcinkach towarzyszy im do samego końca. Dzięki temu dużo łatwiej jest im nawiązać rywalizację z czołówką peletonu i walczyć o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej. Podobnie było na 14. etapie tegorocznego włoskiego Wielkiego Touru. Polak pojechał solidnie i ostatecznie uplasował się na 105. miejscu, tracąc do najlepszych trochę ponad 30 minut. Ten odcinek wyścigu był bardzo wymagający, a kolarze rywalizowali na licznych i stromych podjazdach. Po tym etapie reprezentant Polski awansował na 124. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W walce o czołowe lokaty w wyścigu pozostają koledzy Cesare Benedettiego z BORA-hansgrohe. Australijczyk Jai Hindley zajął drugie miejsce, co pozwoliło mu przesunąć się na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Na 9. miejscu etap ukończył Niemiec Emanuel Buchmann, który w generalce jest na 7. pozycji. Niestety większe straty zanotowali inni kolarze. Holender Wilco Kelderman jest na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej, a Niemiec Lennard Kamina na 26.

Simon Yates najlepszy na etapie. Richard Carapaz nowym liderem wyścigu

Najlepszy na 14. etapie był Brytyjczyk Simon Yates z Team BikeExchange-Jayco. Podium ze stratą 15. sekund uzupełnili Jai Hindley i Richard Carapaz. Ten ostatni został nowym liderem wyścigu Giro d’Italia 2022. Drugie miejsce zajmuje Hindley ze stratą 7. sekund, a na trzecim miejscu znajduje się Portugalczyk Joao Almeida z UAE Team Emirates ze stratą 30. sekund. Kolejny etap już 22 maja, gdy kolarzy czeka rywalizacja na trasie z Rivarolo Canavese do Cogne.