STS KOD PROMOCYJNY

Krzysztof Ratajski w ćwierćfinale Players Championship w Wigan

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDartKrzysztof Ratajski w ćwierćfinale Players Championship w Wigan

Za nami dwa kolejne turnieje w tym roku z cyklu Players Championship w darta. W pierwszym z nich z doskonałej strony zaprezentował się Krzysztof Ratajski, który dotarł do ćwierćfinału. Tam musiał uznać wyższość reprezentanta Anglii Dave’a Chisnalla. Dobry start zanotowali jeszcze Krzysztof Kciuk (trzecia runda) i Radek Szagański (druga runda). Niestety dzień później naszym zawodnikom poszło znacznie gorzej i wszyscy odpadli już w pierwszej rundzie. 

Najlepszy polski darter pokazał klasę

Od kilku lat Krzysztof Ratajski (14. na świecie) to najlepszy Polak w rywalizacji darterów. Swoją klasę potwierdził w turnieju Players Championship 14 rozgrywanym w Robin Park Tennis Centre w angielskim Wigan. W pierwszej rundzie turnieju po emocjonującym pojedynku Polak pokonał niżej notowanego Anglika Jamie Hughesa (41.). Mecz zakończył się wynikiem 6:5 na korzyść „Polish Eagle”. W kolejnych trzech meczach Polak stracił tylko dwa sety i pewnie dotarł do ćwierćfinału. Po drodze w pokonanym polu zostawił: Szkota Camerona Menziesa (90.) oraz Anglików Jacka Maina (95.) i Shauna Wilkinsona (116.). Niestety na 1/4 finału zakończyła się jego przygoda. Tu lepszy okazał się Dave Chisnall (13.). Wyżej notowany darter z Anglii wygrał 6:3. Cały turniej padł łupem Anglika Michaela Smitha (4.). 

Na trzeciej rundzie zmagania w Players Championship 14 zakończył Krzysztof Kciuk (101.), który przegrał 4:6 z Anglikiem Andrew Gildingiem (75.). Wcześniej Polak pokonał reprezentanta gospodarzy Kevina Burnessa (124.) oraz zawodnika z RPA Devona Petersena (27.). Jeden mecz mniej w zawodach rozegrał Radek Szagański (111.). Biało-czerwony w pierwszej rundzie sensacyjnie wyeliminował Holendra Dirka van Duijvenbode (15.), a w drugiej odpadł z niżej notowanym Anglikiem Matthew Edgarem (134.). 

Słabszy start w Players Championship 15

Zdecydowanie gorzej poszło Polakom w kolejnym turnieju. Tu wszyscy odpadli już w pierwszej rundzie. Krzysztof Ratajski przegrał z Irlandczykiem Williamem O’Connorem (36.), Krzysztof Kciuk z Anglikiem Ryanem Joyce (35.), a Radek Szagański po walce przegrał z Mervynem Kingiem (19.) z Anglii. Zawody ponownie wygrał Michael Smith. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...