Krzysztof Ratajski w III rundzie mistrzostw świata

Strona głównaDartKrzysztof Ratajski w III rundzie mistrzostw świata

Najlepszy polski darter w ostatnich latach Krzysztof Ratajski awansował do III rundy mistrzostw świata, które odbywają się w Londynie. Popularny “Polish Eagle” w II rundzie pokonał 3:1 Danny’ego Jansena z Holandii. Dzięki temu zameldował się w gronie 32. najlepszych zawodników na świecie. W 1/16 finału zmierzy się z wyżej rozstawionym Dimitrim Van Den Berghiem z Belgii. Spotkanie zaplanowano na 27 grudnia.

Pewna wygrana z niżej notowanym Holendrem

Krzysztof Ratajski zmagania w Londynie na mistrzostwach świata PDC w darta rozpoczął od II rundy. Ze względu na swoje rozstawienie (18.) uniknął rywalizacji w I rundzie. W swoim pierwszym meczu zmierzył się z Holendrem Dannym Jansenem. Ten z kolei w poprzedniej rundzie pokonał 3:2 Paolo Nebridę z Filipin.

Spotkanie 1/32 finału rozpoczęło się nie najlepiej dla Polaka. Już w pierwszym legu został przełamany. Na szczęście później odrobił straty i wygrał pierwszego seta 3:1. Drugi set był bardzo jednostronny. Krzysztof Ratajski nie zdobył w nim ani jednego lega, a rywal doprowadził w meczu do remisu 1:1. Na szczęście później oglądaliśmy lepszą grę w wykonaniu reprezentanta Polski. Przy tarczy wyglądał coraz lepiej, co przełożyło się na kontrolę meczu. Trzeciego i czwartego seta wygrał 3:1, dzięki czemu w całym meczu również triumfował 3:1 i zameldował się w III rundzie mistrzostw świata. Dzięki temu poprawił wynik z zeszłego roku, gdy odpadł w II rundzie.

Krzysztof Ratajski (18. Polska) – Danny Jansen (Holandia) 3:1

Trudne zadanie w 1/16 finału

Teraz Polaka czeka jeszcze trudniejsze zadanie. W 1/16 finału zmierzy się z Dimitrim Van Den Berghiem z Belgii, który zajmuje 15. miejsce w światowym rankingu. Spotkanie zaplanowano na wtorek 27 grudnia, a jego stawką będzie awans do 1/8 finału. Niestety już na etapie pierwszej rundy ze zmaganiami pożegnał się Sebastian Białecki, który przegrał 2:3 z Jimem Williamsem z Walii. Te mistrzostwa świata są historyczne dla Polaków, ponieważ pierwszy raz w historii w turnieju głównym oglądaliśmy aż dwójkę biało-czerwonych.