Reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału MŚ darta. Wygrała Australia

Strona głównaDartReprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału MŚ darta. Wygrała Australia

Polska zakończyła swoją przygodę na Mistrzostwach Świata w darcie na etapie 1/8 finału. W tej rundzie lepsi od biało-czerwonych okazali się Belgowie, którzy byli uznawani za faworytów.

Koniec przygody biało-czerwonych

Reprezentacja Polski, reprezentowana przez dwójkę Krzysztof Ratajski i Michał Białecki, pożegnali się z mistrzostwami świata w darcie już w drugiej rundzie turnieju. W 1/8 finału ulegli Belgom, a więc Dmitriemu Van de Berghowi i Kimowi Huybrechtsemowi, którzy już przed rozpoczęciem imprezy uznawani byli za jednego z głównych faworytów do złota.

Pierwszym pojedynkiem polsko-belgijskiego spotkania była rywalizacja Ratajskiego z Van den Berghem. „Polish Eagle” niestety zaprezentował się słabo i uległ swojemu oponentowi, wygrywając tylko jednego lega. Białecki z Huybrechtsem przegrał z kolei 4:2.

Kto wygrał turniej?

Cały turniej wygrała Australia, dla której był to pierwszy triumf na mistrzostwach świata w historii. Belgowie z kolei pożegnali się z turniejem od razu po zwycięstwie z Polakami, kiedy to w ćwierćfinale po zaciętej batalii odpadli właśnie z przyszłymi mistrzami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...