Reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału MŚ darta. Wygrała Australia

Strona głównaDartReprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału MŚ darta. Wygrała Australia

Polska zakończyła swoją przygodę na Mistrzostwach Świata w darcie na etapie 1/8 finału. W tej rundzie lepsi od biało-czerwonych okazali się Belgowie, którzy byli uznawani za faworytów.

Koniec przygody biało-czerwonych

Reprezentacja Polski, reprezentowana przez dwójkę Krzysztof Ratajski i Michał Białecki, pożegnali się z mistrzostwami świata w darcie już w drugiej rundzie turnieju. W 1/8 finału ulegli Belgom, a więc Dmitriemu Van de Berghowi i Kimowi Huybrechtsemowi, którzy już przed rozpoczęciem imprezy uznawani byli za jednego z głównych faworytów do złota.

Pierwszym pojedynkiem polsko-belgijskiego spotkania była rywalizacja Ratajskiego z Van den Berghem. „Polish Eagle” niestety zaprezentował się słabo i uległ swojemu oponentowi, wygrywając tylko jednego lega. Białecki z Huybrechtsem przegrał z kolei 4:2.

Kto wygrał turniej?

Cały turniej wygrała Australia, dla której był to pierwszy triumf na mistrzostwach świata w historii. Belgowie z kolei pożegnali się z turniejem od razu po zwycięstwie z Polakami, kiedy to w ćwierćfinale po zaciętej batalii odpadli właśnie z przyszłymi mistrzami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...