Srebro Polek na Mistrzostwach Świata Dywizji IB w hokeju na lodzie

Strona głównaHokej na lodzieSrebro Polek na Mistrzostwach Świata Dywizji IB w hokeju na lodzie

Reprezentantki Polski w hokeju na lodzie w ostatnim meczu Mistrzostw Świata Dywizji IB pokonały 1:0 Włoszki. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła Karolina Późniewska. Dzięki temu biało-czerwone zajęły drugie miejsce w turnieju rozgrywanym w Korei Południowej i zdobyły srebrne medale. Niestety nie udało im się awansować do dywizji IA. Awans wywalczyły gospodynie, które z Polkami wygrały aż 4:0.

Wyszarpane zwycięstwo Polek

Już przed meczem podopieczne Zbigniewa Wróbla wiedziały, że nie mają szans na awans. Ten wywalczyły hokeistki z Korei Południowej, które w ostatniej kolejce pokonały 2:1 Kazaszki. W związku z tym Polki w meczu z Włoszkami grały o honor i drugie miejsce w turnieju. Przed meczem wyżej były rywalki. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando wyżej notowanych Włoszek. Dominowały na każdym metrze tafli lodowiska, jednak Polki bardzo dobrze broniły, czasem bardzo rozpaczliwie. Dodatkowo tego dnia nie do pokonania była Martyna Sass. Łącznie na jej bramkę oddano aż 49 strzałów. W tym samym czasie Polki próbowały zaledwie 17 razy.

Kluczowa akcja meczu miała miejsce w połowie drugiej tercji. Wówczas Wiktoria Dziwok podała do przodu, a tam krążek przejęła Karolina Późniewska. Znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką rywalek. Przymierzyła w samo okienko i zrobiło się 1:0. Do końca meczu nasze hokeistki broniły się bardzo ambitnie i nie dały sobie wbić żadnej bramki. Dzięki temu wygrały z Włoszkami i zajęły drugie miejsce na Mistrzostwach Świata Dywizji IB. Mecz dobrze będzie wspominać Patrycja Sfora, która poraz setny zagrała z orzełkiem na piersi.

Polska – Włochy 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Koreanki były poza zasięgiem

Niestety do awansu Polkom nieco zabrakło. W tym turnieju poza zasięgiem reszty stawki były Koreanki, które sięgnęły po komplet zwycięstw. Kluczowy okazał się mecz drugiej kolejki, w którym biało-czerwone wyraźnie przegrały z gospodyniami 0:4. Hokeistki z Korei Południowej do końca turnieju nie zanotowały żadnej wpadki i to one cieszą się z awansu do dywizji IA. Polki powalczą o niego za rok. Na tegorocznych Mistrzostwach Świata Dywizji IB pokazały się ze świetnej strony.