STS KOD PROMOCYJNY

Oliwia Drzazga wicemistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneOliwia Drzazga wicemistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Oliwia Drzazga osiągnęła wielki sukces i została wicemistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów w konkurencji dwuboju. Na otwarcie zmagań w bułgarskiej Sofii uzyskała wynik 170 kilogramów w kategorii do 49 kilogramów. W ten sposób zdobyła swój pierwszy medal seniorskiej imprezy tej rangi. Ponadto poprawiła aż pięć rekordów Polski w kategorii seniorów, U-23 i U-20. W Bułgarii Polka przegrała tylko ze świetnie dysponowaną Mihaelą Cambą z Rumunii. 

Wielki sukces młodej sztangistki 

To wymarzony początek mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Już pierwszego dnia medal zdobyła Oliwia Drzazga w kategorii do 49 kilogramów. Młoda Polka udowodniła swoje olbrzymie możliwości i do końca walczyła o srebrny medal. Ostatecznie udało się go zdobyć, wyprzedzając w dwuboju o kilogram Tham Nguyen z Irlandii. W Sofii poza zasięgiem reszty stawki była Mihaela Camba z Rumunii. Polkę wyprzedziła o 19 kilogramów. 


Czytaj więcej o podnoszeniu ciężarów:


Dla Oliwii Drzazgi to pierwszy medal seniorek w imprezie tej rangi. Od początku w Bułgarii potwierdzała dobrą dyspozycję. W rwaniu uzyskała 74 kilogramy i plasowała się w ścisłej czołówce. Ponadto poprawiła rekord Polski w kategoriach wiekowych U-23 i U-20. W podrzucie również było świetnie. Oliwia Drzazga uzyskała 96 kilogramów, co w dwuboju dało jej 170 kilogramów i drugie miejsce w Europie. Wynik ten to także nowy rekord Polski w dwuboju w kategoriach seniorek, U-23 i U-20. Młoda Polka z pewnością długo nie zapomni tego startu. Liczymy na to, że podziała na nią mobilizująco i nada jej karierze jeszcze większego rozpędu. 

Mistrzostwa potrwają do 20 lutego

Tegoroczne mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów potrwają do 20 lutego. Odbywają się w Sofii w Bułgarii i stanowią ważną imprezę kwalifikacyjną na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. W kolejnych dniach w rywalizacji będziemy oglądać jeszcze takich reprezentantów Polski jak: Monika Szymanek, Maria Połka, Wiktoria Wołk, Weronika Zielińska-Stubińska, Marek Komorowski, Piotr Kudłaszczyk, Patryk Bęben, Bartłomiej Adamus, Patryk Sawulski, Arsen Kasabijew i Daniel Goljasz. Liczymy na to, że pójdą w ślady Oliwii Drzazgi i powalczą o kolejne sukcesy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...