STS KOD PROMOCYJNY

Drugi mecz Balcerowskiego w Boston Celtics. Coraz lepsze statystyki

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaDrugi mecz Balcerowskiego w Boston Celtics. Coraz lepsze statystyki

Nie ma czasu na odpoczynek Aleksander Balcerowski podczas Ligi Letniej NBA. Minionej nocy reprezentant Polski rozegrał drugi mecz w barwach ekipy z Bostonu. Olek w 22 minuty rzucił 11 punktów.

W meczu Boston Celtics vs Washington Wizards polski środkowy zaczął w wyjściowej piątce. Balcerowski rzucił jedenaście punktów, zebrał cztery piłki i zanotował dwie asysty. Trafił 3 na 5 oddanych prób z pola (1/2 za trzy) i 4 na 6 wolnych. Popisał się też trafieniem równo z końcową syteną.

Niedzielno-poniedziałkowy (z perspektywy polskiej) występ był jeszcze lepszy od niedawnego debiutu w Lidze Letniej w barwach Celtics. W meczu z Miami Heat Aleksander Balcerowski też biegał po parkiecie przez 22 minuty, ale zdobył osiem punktów, zanotował pięć zbiórek i dwa bloki. Popełnił też sześć fauli i musiał przedwcześnie opuścić parkiet. Na razie więc, Polak pozostawia po sobie bardzo dobre wrażenie.

Kolejny mecz Boston wraz z Balcerowskim rozegra już w nocy ze środy na czwartek, a przeciwnikiem „Celtów” będą Los Angeles Lakers. Początek spotkania o godz. 4:00 czasu polskiego.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...