Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza wygrali rozgrywki Alpe Adria Cup

Strona głównaKoszykówkaKoszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza wygrali rozgrywki Alpe Adria Cup

Zawodnicy MKS-u Dąbrowa Górnicza wygrali międzynarodowe rozgrywki Alpe Adria Cup 2022/23. W wielkim finale pokonali w Wiedniu tamtejszy zespół BC GGMT Vienna. Mecz zakończył się wynikiem 86:72. Dla MKS-u Dąbrowa Górnicza to największy sukces w historii klubu. Osiągnęli go pod wodzą trenera Jacka Winnickiego. Najwięcej punktów w wielkim finale dla polskiego zespołu rzucił Ousmane Drame (17).

Początek z lekką przewagą gospodarzy

MKS Dąbrowa Górnicza awansował do pierwszego Final Four międzynarodowych rozgrywek w swojej historii. Koszykarze tego klubu poszli za ciosem i pewnie awansowali do finału. Tu jednak czekało na nich dużo trudniejsze zadanie. Mierzyli się z wyżej notowanym przez ekspertów BC GGMT Vienna. Na domiar złego spotkanie odbywało się w Wiedniu, czyli na terenie rywali. Od początku mecz był bardzo wyrównany, jednak delikatną przewagę zyskali gospodarze. Pierwszą kwartę zakończyli prowadzeniem 20:16. Pod koniec pierwszej połowy na tablicy wyników mieliśmy już remis 39:39, jednak końcówka znów należała do graczy z Wiednia. Zdobyli cztery punkty i na przerwę MKS schodził przy wyniku 39:43. Nic jednak nie było jeszcze przesądzone

Koncert MKS-u po przerwie

Po przerwie oglądaliśmy prawdziwy koncert w wykonaniu podopiecznych Jacka Winnickiego. Na trzecią kwartę wyszli bardzo aktywnie i zdominowali swoich rywali. Doskonale wyglądali pod oboma koszami oraz zachowali wysoką skuteczność rzutów. Dzięki temu stopniowo powiększali swoją przewagę nad zdezorientowanymi Austriakami. Po trzech kwartach MKS Dąbrowa Górnicza prowadził 64:54 i był na dobrej drodze do zdobycia swojego historycznego trofeum.

Ostatni fragment gry to kontynuacja dobrej passy polskiego zespołu. Koszykarze z Energa Basket Ligi utrzymywali kilkanaście punktów przewagi i zakończyli mecz 86:72. Dzięki temu sięgnęli po pierwsze międzynarodowe trofeum w swojej historii. Ponadto stali się pierwszą polską drużyną, która wygrała rozgrywki Alpe Adria Cup, w których udział biorą zespoły z Europy Środkowej. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucili: Ousmane Drame (17), Jarosław Mokros (14) i Martin Krapelj (13).

MKS Dąbrowa Górnicza – BC GGMT Vienna 86:72 (16:20, 23:23, 25:11, 22:18)