Gol Lewandowskiego nie dał nawet punktu. Klęska Barcelony w Gironie

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGol Lewandowskiego nie dał nawet punktu. Klęska Barcelony w Gironie

Robert Lewandowski strzelił swojego 17. gola w tym sezonie La Ligi. Niestety nie przełożyło się to na żadną zdobycz punktową jego Barcelony. Drużyna Polaka długo prowadziła 2:1, jednak przegrała 2:4 z Gironą i spadła na trzecie miejsce w lidze. Oficjalnie straciła też szansę na obronę tytułu mistrzowskiego. Nowym mistrzem Hiszpanii jest Real Madryt. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki i polski napastnik może włączyć się jeszcze do walki o koronę króla strzelców.

Lewandowski pewnym egzekutorem jedenastki

W sobotni wieczór w Gironie doszło do derbów Katalonii. Miejscowa drużyna jest rewelacją tego sezonu La Liga i już zapewniła sobie prawo gry w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Rywalem Girony była FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w ataku. Polak jest w gazie, co udowodnił, strzelając hattricka w ostatniej kolejce przeciwko Valencii. Teraz również chciał wpisać się na listę strzelców.

Spotkanie w Gironie rozpoczęło się bardzo ciekawie. Już w trzeciej minucie Andreas Christensen wyprowadził gości na prowadzenie. Minęła zaledwie minuta i było już 1:1, gdy do siatki wpisał się lider klasyfikacji strzelców La Liga Ukrainiec Artem Dovbyk. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem. W końcówce jednak Barcelona otrzymała rzut karny. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. To jego 17. bramka w tym sezonie La Liga. Niestety nie wystarczyło to do zdobycia choćby punktu. W drugiej połowie na boisku pojawił się Portu i już po chwili doprowadził do wyrównania. W ciągu dziewięciu minut zdobył dwie bramki i zanotował asystę. Girona błyskawicznie wyszła na 4:2 i dowiozła ten wynik do końca. Dzięki temu drużyna ta przesunęła się na drugie miejsce w lidze, a Real Madryt oficjalnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii.

Czy Robert Lewandowski powalczy o koronę króla strzelców?

Robert Lewandowski w ubiegłym sezonie sięgnął po koronę króla strzelców. W tym roku strzela nieco mniej, jednak na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji. Liderem jest Dovbyk. Polak traci do niego trzy bramki. Do końca sezonu jeszcze wiele może się wydarzyć i Robert Lewandowski zachowuje szansę na obronę tytułu najskuteczniejszego gracza w hiszpańskiej La Lidze. Barcelona kolejny mecz rozegra 13 maja, gdy podejmie u siebie Real Sociedad.