Efektowna wygrana Polaków z faworyzowanymi Serbami

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejEfektowna wygrana Polaków z faworyzowanymi Serbami

Polscy szczypiorniści odnieśli efektowne zwycięstwo z mocnym rywalem. Biało-czerwoni pokonali 38:33 Serbów. Spotkanie rozegrano w ramach turnieju towarzyskiego w Granollers, który jest ostatnim elementem przygotowań do tegorocznych mistrzostw Europy. Podopieczni Marcina Lijewskiego pokazali moc i odnieśli zasłużone zwycięstwo. W pierwszym meczu Polacy przegrali z Hiszpanami. Przed nimi jeszcze starcie ze Słowacją.

Na takich Polaków czekaliśmy. Pewna wygrana z Serbami

Biało-czerwoni rozpoczęli turniej towarzyski w Granollers od porażki z Hiszpanami. W meczu tym pokazali się jednak z dobrej strony i do przerwy nawet prowadzili z wicemistrzami świata. W drugim spotkaniu mierzyli się z Serbami, którzy również są wyżej notowani. Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami miał miejsce w 2017 roku. Siedem lat temu był remis. Teraz liczyliśmy na to, że podopieczni Marcina Lijewskiego przeciwstawią się Serbom i potwierdzą swoje umiejętności przed mistrzostwami Europy.

Piątkowy mecz w Granollers od początku był wyrównany. Przewagę jednak szybko zyskali Polacy, którzy po 20. minutach gry prowadzili już 11:7. W końcówce pierwszej odsłony rywale doprowadzili do remisu. Ostatecznie Polacy schodzili na przerwę przy wyniku 15:14. Po zmianie stron biało-czerwoni szybko wrócili na właściwe tory. Przejęli inicjatywę i byli zespołem zdecydowanie lepszym. Umiejętnie punktowali błędy rywali i zdobyli kilka bramek przewagi. W pewnym momencie na tablicy wyników było już 37:29. W końcówce Serbowie nieco zmniejszyli straty, jednak i tak Polacy odnieśli przekonujące zwycięstwo 38:33. Najwięcej bramek rzucili Kamil Syparzk i Jakub Szyszko (obaj po 7).

Serbia – Polska 33:38 (14:15)

Na zakończenie turnieju mecz ze Słowakami

Polacy na zakończenie turnieju w Granollers zagrają ze Słowakami i wydają się być zdecydowanymi faworytami. Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami miał miejsce w 2014 roku i wówczas biało-czerwoni wygrali 28:20. Słowacy turniej w Hiszpanii rozpoczęli od porażki z Serbami 24:31. W drugim meczu mierzyć się będą z Hiszpanami. Liczymy na to, że Polacy pójdą za ciosem i w dobrych humorach zakończą ostatni test przed mistrzostwami Europy w Niemczech. Tam w grupie będą walczyć z Norwegami, Słoweńcami i zawodnikami z Wysp Owczych