STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentantki Polski najlepsze w turnieju towarzyskim Costa Blanca Sevens

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyReprezentantki Polski najlepsze w turnieju towarzyskim Costa Blanca Sevens

Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym wygrały towarzyski turniej Costa Blanca Sevens rozgrywany w miejscowości Villajoyosa. W wielkim finale Polki pokonały 36:12 Czeszki, a MVP całego turnieju została wybrana Natalia Pamięta. W Hiszpanii oglądaliśmy jeszcze reprezentację mężczyzn, która ukończyła zmagania na trzecim miejscu. Nasze zespoły rywalizowały z innymi reprezentacjami oraz drużynami klubowymi. 

Polki potwierdziły swoją klasę i pewnie wygrały turniej

Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji Polki wymieniane były w gronie głównych faworytek do końcowego triumfu. W ostatnich miesiącach należą do najlepszych drużyn w Europie i osiągają spektakularne wyniki. Tak samo było także w Villajoyosa. Reprezentantki Polski rozpoczęły zmagania od fazy eliminacyjnej. Tam Polki okazały się lepsze od reprezentacji Czech (35:0) i Andory (44:0), a także drużyn klubowych Marauders z Wielkiej Brytanii (52:7) oraz Viator Costa Blanca z Hiszpanii (64:0). Tym samym pewnie awansowały do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale biało-czerwone bez większych problemów poradziły sobie z reprezentacją Finlandii. Mecz ten zakończył się wynikiem 41:5. W walce o finał Polki trafiły na brytyjską drużynę Random Rockers, którą pokonały 45:0. Do finału awansowały więc bez większego wysiłku, a tam spotkały się ze swoimi rywalkami z pierwszego meczu eliminacyjnego. Tym razem Czeszki stawiły biało-czerwonym większy opór, jednak to podopieczne Janusza Urbanowicza wygrały 36:12 i zasłużenie wygrały turniej Costa Blanca Sevens. Najlepszą zawodniczką została wybrana Natalia Pamięta. 

Polacy na trzecim miejscu

Równolegle do zmagań kobiet rozgrywany był turniej mężczyzn. W nim nasi zawodnicy zajęli 3. miejsce. Niestety w półfinale musieli uznać wyższość hiszpańskiego Viator Costa Blanca i przegrali 7:22. Mecz o brąz stoczyli z drużyną Marauders z Wielkiej Brytanii i wygrali 33:26. Męski turniej wygrał angielski zespół Wailers Newcastle, który w finale pokonał hiszpański Viator 24:10. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...