Reprezentantki Polski najlepsze w turnieju towarzyskim Costa Blanca Sevens

Strona głównaRugbyReprezentantki Polski najlepsze w turnieju towarzyskim Costa Blanca Sevens

Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym wygrały towarzyski turniej Costa Blanca Sevens rozgrywany w miejscowości Villajoyosa. W wielkim finale Polki pokonały 36:12 Czeszki, a MVP całego turnieju została wybrana Natalia Pamięta. W Hiszpanii oglądaliśmy jeszcze reprezentację mężczyzn, która ukończyła zmagania na trzecim miejscu. Nasze zespoły rywalizowały z innymi reprezentacjami oraz drużynami klubowymi. 

Polki potwierdziły swoją klasę i pewnie wygrały turniej

Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji Polki wymieniane były w gronie głównych faworytek do końcowego triumfu. W ostatnich miesiącach należą do najlepszych drużyn w Europie i osiągają spektakularne wyniki. Tak samo było także w Villajoyosa. Reprezentantki Polski rozpoczęły zmagania od fazy eliminacyjnej. Tam Polki okazały się lepsze od reprezentacji Czech (35:0) i Andory (44:0), a także drużyn klubowych Marauders z Wielkiej Brytanii (52:7) oraz Viator Costa Blanca z Hiszpanii (64:0). Tym samym pewnie awansowały do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale biało-czerwone bez większych problemów poradziły sobie z reprezentacją Finlandii. Mecz ten zakończył się wynikiem 41:5. W walce o finał Polki trafiły na brytyjską drużynę Random Rockers, którą pokonały 45:0. Do finału awansowały więc bez większego wysiłku, a tam spotkały się ze swoimi rywalkami z pierwszego meczu eliminacyjnego. Tym razem Czeszki stawiły biało-czerwonym większy opór, jednak to podopieczne Janusza Urbanowicza wygrały 36:12 i zasłużenie wygrały turniej Costa Blanca Sevens. Najlepszą zawodniczką została wybrana Natalia Pamięta. 

Polacy na trzecim miejscu

Równolegle do zmagań kobiet rozgrywany był turniej mężczyzn. W nim nasi zawodnicy zajęli 3. miejsce. Niestety w półfinale musieli uznać wyższość hiszpańskiego Viator Costa Blanca i przegrali 7:22. Mecz o brąz stoczyli z drużyną Marauders z Wielkiej Brytanii i wygrali 33:26. Męski turniej wygrał angielski zespół Wailers Newcastle, który w finale pokonał hiszpański Viator 24:10. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trudna przeprawa i zwycięstwo KPR Gminy Kobierzyce z greckim PAOK

Zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce rozpoczęły walkę w 1/16 Pucharu Europy. W pierwszym meczu przed własną publicznością mierzyły się z greckim AC PAOK. Spotkanie było...

Adrian Meronk najlepszy w Australian Open 2022. Duży sukces Polaka

Reprezentant Polski w golfie Adrian Meronk odniósł duży sukces. Młody Polak wygrał prestiżowe zawody ISPS HANDA Australian Open 2022. To drugi wygrany turniej rangi...