Katastrofa rzeszowian. Asseco Resovia rozbita we Francji

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówKatastrofa rzeszowian. Asseco Resovia rozbita we Francji

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów doznali bolesnej porażki 0:3 na wyjeździe z francuskim Tours VB. Mocno komplikuje to ich sytuację w grupie B i znacznie ogranicza szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu u siebie podopieczni trenera Giampaolo Medei przegrali u siebie 1:3. Na zakończenie zmagań w grupie B rzeszowianie zagrają na wyjeździe z włoskim Itas Trentino. Nawet wygrana może nie dać im awansu.

Czy Asseco Resovia pogrzebała szansę na awans?

Ten sezon jest wyjątkowy dla zawodników Asseco Resovii Rzeszów. Zespół ten po siedmiu latach wrócił do rozgrywek Ligi Mistrzów. Wydawało się, że trafił do grupy, w której może powalczyć o awans. Niestety już na otwarcie przytrafiła się domowa porażka 1:3 z Tours VB. Później przyszły dwa planowe zwycięstwa z ACH Volley Lublana ze Słowenii oraz wkalkulowana porażka z włoskim Itas Trentino. We wtorek 9 stycznia miał miejsce kluczowy mecz. Asseco Resovia grała na wyjeździe z Tours VB.

Wygrana 3:0 przedłużyłaby szansę rzeszowian na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Początek był bardzo obiecujący, ponieważ spotkanie rozpoczęło się od 6:2 na korzyść Resovii. Niestety później do głosu doszli gospodarze. Skutecznie rozegrali końcówkę i premierowego seta zakończyli 25:22. W drugim Francuzi poszli za ciosem i zdominowali brązowych medalistów mistrzostw Polski. Gracze Tours VB wygrali aż 25:18. Najbardziej wyrównany był trzeci set. W nim rzeszowianie walczyli o pozostanie w meczu. Mieli nawet piłkę setową. Gospodarze się obronili i wygrali na przewagi 27:25. Klęska Asseco Resovii stała się faktem

Tours VB – Asseco Resovia  Rzeszów 3:0 (25:22, 25:18, 27:25)

Na zakończenie fazy grupowej mecz z Trentino

Asseco Resovia zakończy fazę grupową tegorocznej Ligi Mistrzów meczem z jednym z faworytów do walki o trofeum. Na wyjeździe zmierzy się z włoskim Itas Trentino. Pierwsze spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Trentino 3:0. Teraz rzeszowianie muszą powalczyć o wygraną na trudnym terenie. Niestety nawet ona może nie dać im przepustki do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Przed nimi bardzo trudne zadanie. Spotkanie Itas Trentino – Asseco Resovia odbędzie się 17 stycznia.