Patryk Kaczmarczyk zmierzy się z Pascalem Hintzenem na KSW 77. Szykuje się emocjonująca walka w kategorii piórkowej

Strona głównaSporty walkiMMAPatryk Kaczmarczyk zmierzy się z Pascalem Hintzenem na KSW 77. Szykuje się...

Coraz więcej wiadomo na temat finalnego kształtu karty walk gali KSW 77, której walką wieczoru będzie starcie dwóch legend polskiej sceny MMA – Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova. Do rozpiski wydarzenia dołączone zostało bardzo ciekawe zestawienie kategorii piórkowej pomiędzy Patrykiem Kaczmarczykiem i Pascalem Hintzenem.

Ważna walka w kategorii piórkowej

Pomimo że ani jeden, ani drugi zawodnik nie znajduje się w oficjalnym rankingu KSW najlepszych zawodników kategorii piórkowej, z pewnością starcie to wzbudzi wiele emocji. Patryk Kaczmarczyk (8-2) na gali KSW 77 stanie w oktagonie naprzeciwko Pascala Hintzena (8-1). Dla obydwu zawodników będzie to bardzo ważna batalia, której zwycięzca będzie mógł liczyć w przyszłości na starcia z czołówką kategorii piórkowej. Polak i Niemiec legitymują się bardzo zbliżonym zawodowym bilansem walk, a ich umiejętności wydają się być na bardzo zbliżonym poziomie. Kaczmarczyk w grudniu wróci do oktagonu jednak po przegranej przez nokaut, podczas gdy dla Hintzena najbliższy bój będzie szansą na drugie zwycięstwo z rzędu.

Najmocniejsza gala KSW w historii?

Grudniowa gala KSW 77, która odbędzie się w Gliwicach zapowiada się istnie fascynująco. Oprócz starcia wieczoru, na które czeka całą polska scena mieszanych sztuk walki, pomiędzy Pudzianowskim i Khalidovem, 10 grudnia kibice zgromadzeni w Arenie Gliwice zobaczą jeszcze dwie walki mistrzowskie. O tron wagi półciężkiej zawalczą Ibragim Chuzigaev oraz Ivan Erslan, natomiast o prym w kategorii koguciej powalczą Sebastian Przybysz i Jakub Wikłacz. Rzadko która gala cechuje się dwiema mistrzowskimi bataliami, a przecież do tego jeszcze wcześniej wspomniane starcie wieczoru i wiele innych ciekawych walk.

Karta walk KSW 77

Na chwilę obecną rozpiska ostatniej w tym roku gali KSW prezentuje się następująco:

  • Mamed Khalidov vs Mariusz Pudzianowski
  • Ibragim Chuzigaev vs Ivan Erslan
  • Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz
  • Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev
  • Andrzej Grzebyk vs Emil Meek
  • Shamad Erzanukaev vs Carl McNally
  • Patryk Kaczmarczyk vs Pascal Hintzen

10 grudnia dojdzie do aż dziesięciu pojedynków na gali KSW 77. Oznacza to, że jeszcze trzy zestawienia nie zostały ogłoszone.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....