Mistrzostwa Europy seniorów w karate shinkyokushin. Polacy z medalami

Strona głównaSporty walkiMistrzostwa Europy seniorów w karate shinkyokushin. Polacy z medalami

W miniony weekend, w Tarnowie, odbyły się Mistrzostwa Europy seniorów w karate shinkyokushin. Zawodnicy rywalizowali se sobą w płaszczyznach takich jak: kata (pokaz technik), zespołowym kata, a także kumite (walka). Reprezentanci Polski zdobyli w trakcie trwania całej imprezy aż 12 medali – jeden złoty, trzy srebrne oraz osiem brązowych.

W mistrzostwach udział wzięło ponad 180 zawodników, pochodzących z 22 krajów. Największe osiągniecie spośród biało-czerwonych udało się odnieść Monice Zielińskiej. Zawodniczka na co dzień trenująca w Bielańskim Klubie Kyokushin Karate zdołała zdobyć złoty medal w kategorii +65 kilogramów. Bardzo blisko najwyższego szczebla podium była również Marta Lubos, zawodniczka TKS Karate Tarnowskie Góry, która po niezwykle wyrównanym finałowym pojedynku w kategorii 55-60 kilogramów musiała jednak uznać wyższość Węgierki Lili Mezo.

Oprócz niej, srebrnymi medalami mogą cieszyć się Natalia Chrzanowska (-50 kg) oraz Anna Bojda (60-65 kg). Brązowe medale z Tarnowa wywieźli natomiast Anna Bielska (50 – 55 kg), Katarzyna Jaśkowska (+65 kg), Daniel Sternik (-65 kg), Igor Lamot (65 – 75 kg), Kamil Berkowicz (65 – 75 kg), Marek Wolny (85-95 kg), Artur Dymarczyk (85 -95 kg). Anna Kolasińska zdobyła z kolei brąz w płaszczyźnie kata. W mieszanej drużynówce pokazu technik Polacy znaleźli się niestety poza podium – Rafał Mnich, Kamil Kowol, Szymon Grzegorzyca i Wioleta Kwaśny ulegli w ćwierćfinale rywalom z Litwy.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław szykuje się do Mistrzostw Europy. „Świat goni, ale ja też nie śpię!”

15 sierpnia reprezentacja Polski z rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość na czele, czyli Aleksandrą Mirosław, wystartuje w Mistrzostwach Europy w Monachium. Lublinianka ostatnie...

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...