STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Wolny na podium konkursu Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Wygrał Austriak Michael Hayboeck

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieJakub Wolny na podium konkursu Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Wygrał Austriak Michael...

Z dobrej strony w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich pokazał się Jakub Wolny. Reprezentant Polski zajął drugie miejsce w zawodach rozgrywanych w słoweńskiej Planicy i przegrał tylko z doświadczonym Austriakiem Michaelem Hayboeckiem. O wysokim miejscu Jakuba Wolnego zadecydował kapitalny skok w drugiej serii, gdzie atakował dopiero z 8. miejsca. W czołowej dziesiątce znalazł się również Maciej Kot, a niedaleko za nią Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała. 

Mocna obsada

Konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy był bardzo dobrze osadzony. Na liście startowej znalazło się wielu utytułowanych zawodników, w tym m.in. mistrz olimpijski Andreas Wellinger z Niemiec. Ponadto na rozbiegu zobaczyliśmy m.in. Austriaków: Michaela Hayboecka, Philppa Aschenwalda, Markusa Schiffnera i Thomasa Lacknera, Słoweńców: Domena Prevca, Bora Pavlovcicia i Tilena Bartola, czy też Kanadyjczyka Mackenzie Boyd-Clowesa. 

Dobre skoki Polaków

Znakomicie w Planicy spisał się Jakub Wolny, który wspólnie z Domenem Prevcem zajął drugie miejsce. Zawdzięcza to znakomitej próbie w drugiej serii, gdy skoczył 137 metrów i skutecznie zaatakował z 8. miejsca. W pierwszej serii zanotował 129,5 metra. Dwa równe skoki oddał Maciej Kot, który w obu seriach lądował na 131 metrze. Ostatecznie pozwoliło mu to zająć 7. miejsce. Na 13. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii skoczył 133 metry. W drugiej wylądował aż dziesięć metrów krócej, a mimo to poprawił się o jedną pozycję. Nieco słabiej poszło Andrzejowi Stękale, który w tym sezonie nie może nawiązać do swojej formy sprzed roku. Tym razem skoczył 128,5 metra oraz 127,5 metra, co pozwoliło mu zająć 18. miejsce. 

W rywalizacji wzięli udział jeszcze Klemens Murańka i Tomasz Pilch, jednak zawody skończyli na pierwszej serii. Pierwszy z nich skoczył 119,5 metra i zajął 34. miejsce. Tomasz Pilch uzyskał 114 metrów, co dało mu dopiero 46. miejsce. Zwycięzcą zawodów był Michael Hayboeck z Austrii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...