Kadra polskich skoczków na premierowe zawody Letniego Grand Prix w Courchevel

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKadra polskich skoczków na premierowe zawody Letniego Grand Prix w Courchevel

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę polskich skoczków na premierowe zawody Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. Jest spora niespodzianka, ponieważ w zawodach weźmie udział tylko dwóch zawodników z kadry A: Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek. Skład uzupełni dwóch skoczków z kadry B: Jakub Wolny i Klemens Murańka oraz Maciej Kot, który jest członkiem podhalańskiej grupy bazowej. 

Zaskoczenie na pierwsze zawody Letniego Grand Prix

Cykl Letniego Grand Prix w skokach narciarskich rusza już w ostatni weekend lipca. Na zawodach zabraknie największych polskich gwiazd oraz trenera kadry A Thomasa Thurnbichlera. Sztab szkoleniowy na zawody w Courchevel stworzą: trenerzy Krzysztof Miętus i Radek Židek, serwisant Kamil Skrobot i fizjoterapeuta Paweł Gurbisz. W składzie skoczków narciarskich okazję do zaprezentowania się będą mieli Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek z kadry A. Ponadto w Courchevel zobaczymy jeszcze Jakuba Wolnego i Klemensa Murańkę z kadry B, którą na co dzień prowadzi David Jiroutek. Skład uzupełni członek podhalańskiej grupy bazowej Maciej Kot.

Podczas zawodów we Francji zabraknie Polek, które od tego sezonu prowadzi Harald Rodlauer. Decyzją sztabu szkoleniowego one skakanie w Letnim Grand Prix rozpoczną dopiero w pierwszy weekend sierpnia podczas zawodów w Szczyrku. 

Czekaja nas dwa konkursy z udziałem Polaków

We Francji czekają nas dwa konkursy indywidualne z udziałem biało-czerwonych. Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram startów w konkursach męskich:

sobota 29.07

16:45 – kwalifikacje 

18:00 – konkurs indywidualny 

niedziela 30.07

16:30 – kwalifikacje

18:00 – konkurs indywidualny 

Kto broni tytułu?

Polscy skoczkowie znakomicie prezentowali się w ubiegłym sezonie Letniego Grand Prix. Zwycięzcą całego cyklu został Dawid Kubacki, a na najniższym stopniu podium znalazł się Kamil Stoch. Czwarte miejsce zajął Paweł Wąsek, a czołową dziesiątkę zamkną Jakub Wolny. Punktowali również: Maciej Kot (14.), Piotr Żyła (17.), Kacper Juroszek (21.), Stefan Hula (24.), Aleksander Zniszczoł (46.), Jarosław Krzak (53.), Jan Habdas (69.), Adam Niżnik (69.) i Tomasz Pilch (72.). Liczymy na to, że biało-czerwoni ponownie będzie walczył o czołowe lokaty. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...