STS KOD PROMOCYJNY

Kadra polskich skoczków na premierowe zawody Letniego Grand Prix w Courchevel

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKadra polskich skoczków na premierowe zawody Letniego Grand Prix w Courchevel

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił kadrę polskich skoczków na premierowe zawody Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. Jest spora niespodzianka, ponieważ w zawodach weźmie udział tylko dwóch zawodników z kadry A: Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek. Skład uzupełni dwóch skoczków z kadry B: Jakub Wolny i Klemens Murańka oraz Maciej Kot, który jest członkiem podhalańskiej grupy bazowej. 

Zaskoczenie na pierwsze zawody Letniego Grand Prix

Cykl Letniego Grand Prix w skokach narciarskich rusza już w ostatni weekend lipca. Na zawodach zabraknie największych polskich gwiazd oraz trenera kadry A Thomasa Thurnbichlera. Sztab szkoleniowy na zawody w Courchevel stworzą: trenerzy Krzysztof Miętus i Radek Židek, serwisant Kamil Skrobot i fizjoterapeuta Paweł Gurbisz. W składzie skoczków narciarskich okazję do zaprezentowania się będą mieli Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek z kadry A. Ponadto w Courchevel zobaczymy jeszcze Jakuba Wolnego i Klemensa Murańkę z kadry B, którą na co dzień prowadzi David Jiroutek. Skład uzupełni członek podhalańskiej grupy bazowej Maciej Kot.

Podczas zawodów we Francji zabraknie Polek, które od tego sezonu prowadzi Harald Rodlauer. Decyzją sztabu szkoleniowego one skakanie w Letnim Grand Prix rozpoczną dopiero w pierwszy weekend sierpnia podczas zawodów w Szczyrku. 

Czekaja nas dwa konkursy z udziałem Polaków

We Francji czekają nas dwa konkursy indywidualne z udziałem biało-czerwonych. Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram startów w konkursach męskich:

sobota 29.07

16:45 – kwalifikacje 

18:00 – konkurs indywidualny 

niedziela 30.07

16:30 – kwalifikacje

18:00 – konkurs indywidualny 

Kto broni tytułu?

Polscy skoczkowie znakomicie prezentowali się w ubiegłym sezonie Letniego Grand Prix. Zwycięzcą całego cyklu został Dawid Kubacki, a na najniższym stopniu podium znalazł się Kamil Stoch. Czwarte miejsce zajął Paweł Wąsek, a czołową dziesiątkę zamkną Jakub Wolny. Punktowali również: Maciej Kot (14.), Piotr Żyła (17.), Kacper Juroszek (21.), Stefan Hula (24.), Aleksander Zniszczoł (46.), Jarosław Krzak (53.), Jan Habdas (69.), Adam Niżnik (69.) i Tomasz Pilch (72.). Liczymy na to, że biało-czerwoni ponownie będzie walczył o czołowe lokaty. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...