Szybkie pożegnanie Alicji Rosolskiej z deblowym French Open

Strona głównaTenisFrench OpenSzybkie pożegnanie Alicji Rosolskiej z deblowym French Open

Alicja Rosolska szybko zakończyła swój udział w turnieju debla kobiet na tegorocznym French Open. Polka grająca razem z Cristiną Bucsą (Hiszpania) uległy parze Desirae Krawczyk (USA)/Demi Schuurs (Holandia) 0:6, 2:6.

Łatwy i przyjemny mecz dla rywalek

Niestety, ani przez chwilę nie wydawało się, by polsko-hiszpański debel miał szansę na zwycięstwo w środowym meczu. W pierwszym secie tenisistki zostały szybko pozbawione złudzeń, przegrywając wszystkie sześć gemów. Druga partia rozpoczęła się od przełamania serwisu rywalek przez parę Rosolska/Bucsa, jednak później przeciwniczki doprowadziły do stanu 4:1 i przypieczętowały pewną wygraną.

Stara znajoma polskich tenisistek

Jak się okazuje, Cristina Bucsa ostatnio często ma do czynienia z polskimi tenisistkami. Na niedawnym turnieju WTA 250 w Strasburgu przegrała w pierwszej rundzie z Magdą Linette. Nie trzeba było długo czekać na ponowny pojedynek Hiszpanki z naszą rodaczką, bo w I rundzie singlowego French Open po drugiej stronie siatki stanęła Iga Świątek. Ponownie wynik ucieszył polskich kibiców, bo liderka rankingu WTA zwyciężyła pewnie w dwóch setach. Trzecim aktem tej sprawy było połączenie sił z doświadczoną tenisistką Alicją Rosolską w turnieju deblowym, jednak i tym razem nie udało się przejść pierwszej przeszkody.


Przed nami French Open. Największe sukcesy Polaków w Paryżu


Czas zwrócić uwagę na debel mężczyzn i mikst

Polscy kibice mają jeszcze jeden doskonały powód, by śledzić turnieje deblowe i mikstowe w Paryżu. Już 1 czerwca do gry w grze podwójnej mężczyzn przystępuje Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem. Obaj panowie są opromienieni zwycięstwem w prestiżowym turnieju ATP 1000 w Rzymie. W pierwszej rundzie French Open zmierzą się z doświadczonymi reprezentantami kraju gospodarzy, Richardem Gasquetem i Lucasem Pouillem.

Jakby tego było mało, Jan Zieliński zagra też w turnieju miksta. W tym przypadku Polak połączy siły z Australijką Ellen Perez. W pierwszej rundzie (również 1.06) czeka na nich mecz z mikstem Hao-Ching Chan (Tajwan)/Fabrice Martin (Francja).

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Zakończenie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Polacy przejmują organizację finału od Rosjan

Eskalacja zbrojnej napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę nie obyła się bez konsekwencji ze strony najważniejszych związków sportowych na świecie. Tym samym FIS zadecydował o...