STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz przegrał w finale turnieju w Halle

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisHubert Hurkacz przegrał w finale turnieju w Halle

Choć Hubert Hurkacz przegrał finał turnieju rangi ATP 500 w Halle, to jednak pozostawił po sobie znakomite wrażenie. Polak stoczył emocjonujący bój z liderem światowego rankingu Włochem Jannikiem Sinnerem. Spotkanie zakończyło się po dwóch tie-breakach. W decydujących momentach skuteczniejszy był Włoch i to on cieszy się z triumfu. Hubert Hurkacz zanotował udane wejście w sezon na trawie i awansował na historyczne siódme miejsce w rankingu ATP. 

Wielkie emocje w finale w Halle

Hubert Hurkacz (9. ATP) turniejem Terra Wortmann Open w niemieckim Halle rozpoczynał swój sezon na kortach trawiastych. Jednocześnie wrócił do gry po wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu, gdzie przegrał z Dimitrowem w IV rundzie. Zmagania w Halle miały rangę ATP 500 i Polak grał w niej jako turniejowa piątka. Dwa lata temu cieszył się już z wygranej w Halle, jednak tym razem nie udało się powtórzyć ego wyniku. W wielkim finale rywalem Hurkacza był lider rankingu ATP Włoch Jannik Sinner (1. ATP).  

Spotkanie od początku było bardzo emocjonujące. Obaj tenisiści postawili na pilnowanie swojego serwisu i robili to umiejętnie. Z reguły pewnie wygrywali własne podanie. Na przestrzeni całego seta oglądaliśmy tylko dwa breakpointy. Po jednym dla Hurkacza i Sinnera, jednak w obu przypadkach tenisista serwujący zdołał się obronić. Doszło do tie-breaka. W nim Hurkacz nie wykorzystał jednej piłki setowej. Skuteczniejszy był Sinner i na przewagi wygrał 10:8. Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Ponownie nie mieliśmy żadnego przełamania. Najbliżej było w drugim gemie, jednak Polak obronił dwa breakpointy. Znów zakończyło się tie-breakiem. Tym razem jednak był on bardziej jednostronny. Włoch szybko zyskał inicjatywę i wygrał 7:2. Dzięki temu to on triumfował w turnieju Terra Wortmann Open w niemieckim Halle.

Jannik Sinner (Włochy, 1) – Hubert Hurkacz (Polska, 5) 7:6(8), 7:6(2)

Historyczny wynik Hurkacza w rankingu ATP

Dobry występ w Halle sprawił, że Hubert Hurkacz osiągnął swój historyczny wynik w rankingu ATP. W najnowszym notowaniu jest na siódmym miejscu i ma w dorobku 4235 punktów. Jednocześnie to najlepszy wynik Polaka w historii. Liderem rankingu pozostał triumfator z Halle, czyli Jannik Sinner. Za nim są Serb Novak Djoković i Hiszpan Carlos Alcaraz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...