Iga Świątek w półfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Zheng szybko odprawiona

Strona głównaTenisIga Świątek w półfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Zheng szybko odprawiona

Iga Świątek jest nie do zatrzymania. Polka w dwóch setach pokonała Chinkę Qinwen Zheng i awansowała do półfinału turnieju rangi WTA 1000 w Dubaju. Liderka rankingu była zdecydowanie lepsza od rewelacji początku tego sezonu. Gdy tylko Iga Świątek przyspieszała, to jej rywalka znajdowała się w sporych tarapatach. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:2.

Pracowite dni Igi Śwątek

Liderka światowego rankingu Iga Świątek (1. WTA) kontynuuje serię zwycięstw. W ubiegłym tygodniu trzeci raz z rzędu triumfowała w turnieju Qatar TotalEnergies Open w Dosze. Niemal od razu po finale udała się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby rozpocząć zmagania w Dubai Duty Free Tennis Championships. Tam na otwarcie pokonała Amerykankę Sloane Stephens (39. WTA). Później bez większych problemów uporała się z Ukrainką Eliną Svitoliną (20. WTA) i awansowała do ćwierćfinału.

Pewna wygrana Igi Świątek z Qinwen Zheng

W 1/4 finału czekała na nią rewelacja początku tego sezonu Chinka Qinwen Zheng (7. WTA). To finalistka styczniowego Australian Open. Mecz w Dubaju toczył się jednak pod dyktando Polki. Rozpoczęła od przełamania i wyszła na 3:0 w premierowej odsłonie. Później pilnowała swojego podania i zakończyła seta 6:3. Partia była bardzo jednostronna. Nieco inny przebieg miał drugi set. Tym razem początek był wyrównany i Chinka prowadziła 2:1. Od tego momentu oglądaliśmy jednak prawdziwy popis najlepszej tenisistki świata. Wygrała pięć gemów z rzędu i seta 6:2. Pewnie zameldowała się w półfinale turnieju rangi WTA 1000 w Dubaju.

Iga Świątek (Polska, 1) – Qinwen Zheng (Chiny, 6) 6:3, 6:2

Z kim Iga Świątek zagra w półfinale?

Iga Świątek ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. W półfinale zagra z Amerykanką Coco Gauff (3. WTA) lub Rosjanką Anną Kalinskają (40. WTA). Zdecydowaną faworytką tego meczu jest Gauff. Jeżeli wygra, to w półfinale Dubai Duty Free Tennis Championships będziemy świadkami hitowego starcia. Bilans Polki w meczach przeciwko Amerykance to 9:1. Z Rosjanką do tej pory nie grała.