STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Iga Świątek wygrywa w United Cup z mistrzynią olimpijską

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisIga Świątek wygrywa w United Cup z mistrzynią olimpijską

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Belindę Bencić w ramach meczu Polska – Szwajcaria w United Cup. Liderka światowego rankingu WTA wraz z mistrzynią olimpijską zapewniły kibicom ogromne emocje na korcie.

Zwycięstwo Świątek w dwóch setach

W Brisbane Polska rywalizuje dziś ze Szwajcarią w ramach United Cup. Na korcie zameldowała się liderka światowego rankingu WTA, czyli Iga Świątek. Polka pokonała mistrzynię olimpijską 6:3, 7:6(3), jednak emocji w spotkaniu nie brakowało. Ci, którzy zastanawiali się, w jakiej formie będzie 21-latka w nowym roku, nie mają powodów do niepokoju. Iga zaprezentowała solidny tenis i wykonywała świetną pracę zarówno w obronie, jak i w ataku. Mecz trwał nieco ponad dwie godziny.

To nie koniec emocji

Iga Świątek doskonale rozpoczęła zmagania ze Szwajcarią, jednak to nie koniec emocji. W tej chwili swój pojedynek toczy Daniel Michalski, a jutro na korcie powalczą Magda Linette, Hubert Hurkacz i mikst Świątek/Hurkacz. „Hubi” mierzyć się będzie ze Stanem Wawrinką, a więc czeka na nas naprawdę ciekawe widowisko!

Wtorek, 3 stycznia:

Hubert Hurkacz – Stan Wawrinka
Magda Linette – Jil Teichamnn
Iga Świątek / Hubert Hurkacz – Belinda Bencić / Stan Wawrinka

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...