Jan Zieliński poza US Open. Półfinał był o krok

Strona głównaTenisUS OpenJan Zieliński poza US Open. Półfinał był o krok

Na etapie ćwierćfinału zakończyła się tegoroczna przygoda Jana Zielińskiego z US Open. Polak grał w duecie z Hugo Nysem z Monako. W ćwierćfinale musieli uznać wyższość rozstawionych z dwójką Ivana Dodiga z Chorwacji i Austina Krajicka ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się w trzech setach. Polsko-monakijska para była o krok od awansu do najlepszej czwórki turnieju wielkoszlemowego w Nowym Jorku.

Trzysetowa batalia na korzyść rywali

Choć Ivan Dodig i Austin Krajicek grali z wyższym rozstawieniem, to jednak Jan Zieliński i Hugo Nys nie byli skazywani na porażkę. Wszystko dlatego, że w tym roku udało się im już raz wygrać z utytułowanymi rywalami. Ćwierćfinał US Open w Nowym Jorku lepiej rozpoczął się dla Chorwata i Amerykanina. W pierwszej partii oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. Miało ono miejsce w piątym gemie. Później Dodig i Krajicek kontrolowali seta i wygrali go 6:4. W całej partii oglądaliśmy tylko jednego breakpointa.

Drugi set to zdecydowanie lepsza gra Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Wzięli sprawy w swoje ręce i przełamali już w drugim gemie. Chwilę później wyszli na prowadzenie 3:0. Do końca seta jeszcze raz odebrali rywalom serwis i zakończyli partię pewnym 6:2. O awansie do półfinału decydował trzeci set. Niestety w nim gra ponownie się wyrównała. Ivan Dodig i Austin Krajicek zanotowali dwa przełamania i wygrali 6:3, dzięki czemu to oni awansowali do półfinału turnieju wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. W decydującym partii polsko-monakijski duet nie miał ani jednego breakpointa. Szkoda porażki, bo awans do półfinału był naprawdę blisko.

Jan Zieliński (Polska, 9) / Hugo Nys (Monako, 9) – Ivan Dodig (Chorwacja, 2) / Austin Krajicek (USA, 3) 4:6, 6:2, 3:6

Ile zarobił Jan Zieliński w US Open?

Awans do ćwierćfinału US Open to nie tylko cenne punkty rankingowe, ale również spora nagroda finansowa dla Jana Zielińskiego. Duet zarobił do 100 tysięcy dolarów do podziału. Oznacza to, że Polak za grę w Nowym Jorku zgarnie nieco ponad 200 tysięcy złotych. Teraz przed nim chwila zasłużonego odpoczynku. W dniach 15-16 września zagra w reprezentacji Polski w meczu Pucharu Davisa z Barbadosem, który odbędzie się w Kozerkach.