Wielki sukces. Magdalena Fręch lepsza od Caroline Garcii

Strona głównaTenisAustralian OpenWielki sukces. Magdalena Fręch lepsza od Caroline Garcii

Magdalena Fręch osiągnęła życiowy wynik w Australian Open. Polska tenisistka w dwóch setach pokonała rozstawioną Francuzkę Caroline Garcią i awansowała do III rundy turnieju singlowego. Dla Magdaleny Fręch to pierwsze zwycięstwo w karierze nad zawodniczką klasyfikowaną w TOP 20 rankingu WTA. Jeszcze nie tak dawno Garcia była czwartą rakietą świata. W środowy poranek musiała jednak uznać wyższość świetnie dysponowanej Polki.

Magdalena Fręch wyeliminowała faworytkę

Z pewnością o takim występie w Melbourne marzyła Magdalena Fręch (69. WTA). Na otwarcie turnieju wielkoszlemowego Australian Open 2024 stoczyła zacięty i trzysetowy pojedynek z reprezentującą Australię Darią Saville (152. WTA). Awansowała do II rundy, gdzie czekało ją jeszcze większe wyzwanie. Tam trafiła na Francuzkę Caroline Garcię (19. WTA), która w I rundzie w dwóch setach pokonała byłą liderkę rankingu Japonkę Naomi Osakę. Zdecydowaną faworytką meczu II rundy była Francuzka.

Magdalena Fręch jednak nic sobie z tego nie robiła. Od początku meczu toczyła zacięty bój z faworytką. Lepiej rozpoczęła Garcia, która szybko przełamała i prowadziła już 4:2. Wówczas oglądaliśmy kapitalny powrót Polki. Magdalena Fręch wygrała cztery kolejne gemy, dwukrotnie przełamując rywalkę, i zakończyła partię zwycięstwem 6:4. Zbliżyła się do sprawienia sensacji. Drugi set był bardziej wyrównany. Dwukrotnie pierwsza przełamywała Garcia, jednak po chwili oglądaliśmy przełamania powrotne. Doszło do tie-breaka. Tam byliśmy świadkami prawdziwego popisu w wykonaniu Magdaleny Fręch. Polka wygrała 7:2 i awansowała do III rundy. Po raz pierwszy w karierze pokonała zawodniczkę z TOP 20 rankingu WTA

Magdalena Fręch (Polska) – Caroline Garcia (Francja, 16) 6:4, 7:6(2)

Polka z szansami na awans do IV rundy

Kolejne spotkanie Magdalena Fręch rozegra w piątek 19 stycznia. Wówczas zmierzy się z kwalifikantką Anastazją Zacharową (190. WTA) z Rosji. Do tej pory obie grały ze sobą tylko raz. Pod koniec 2022 roku w Dubaju Polka wygrała 2:0. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby w piątek w Melbourne powtórzyła ten wynik. Magdalena Fręch dopiero drugi raz w karierze dotarła do III rundy turnieju wielkoszlemowego. W 2022 roku dokonała tego na Wimbledonie.