Wyrównane spotkanie i nieszczęśliwa porażka Linette z faworytką

Strona głównaTenisUS OpenWyrównane spotkanie i nieszczęśliwa porażka Linette z faworytką

Niestety Magda Linette odpadła w I rundzie turnieju wielkoszlemowego US Open. Polka może mówić o sporym pechu, bo już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawioną z 22. Czeszkę Karolinę Pliskową. Tenisistka z Polski stoczyła z nią kapitalny bój i ostatecznie przegrała w tie-breaku trzeciego seta. Magda Linette może mówić o niedosycie i niewykorzystanej szansy, ponieważ pokonanie faworytki było w jej zasięgu.

Pierwszy set dla Czeszki

Faworytką meczu była Karolina Pliskova i zdawała się to potwierdzać już od pierwszych piłek meczu. W pierwszej partii Czeszka miała wyraźną przewagę i szybko odebrała serwis Magdzie Linette. Niedługo później zrobiło się 3:1. Wówczas Polkę stać było na jeszcze jednego gema, jednak trzy kolejne wygrała Karolina Pliskova i to ona zgodnie z oczekiwaniami wygrała 6:2.

Wyrównana gra i wyszarpany set

Wydawało się, że w drugim secie faworytka pójdzie za ciosem i dość łatwo poradzi sobie z Magdą Linette. To jednak nie miało miejsca. Drugi set to zdecydowanie lepsza gra Polki. Obie zawodniczki pilnowały swoich gemów serwisowych, dlatego bardzo długo utrzymywał się remis. Wszystko wskazywało na tie-breaka, jednak wtedy kapitalnego gema przy serwisie rywalki rozegrała Magda Linette. Polka przełamała i wygrała partię, doprowadzając do remisu 1:1.

Dramatyczna porażka w ostatnim secie

Decydujący set rozpoczął się lepiej dla Magdy Linette, która wyraźnie napędzała się wygraną w poprzedniej partii. Polka przełamała i wyszła już na prowadzenie 4:1. Była blisko zwycięstwa, jednak świetny powrót zanotowała Pliskova. Doprowadziła do remisu, a chwilę później sama zyskała przewagę przełamania i serwowała na mecz. Ostatkiem sił Magda Linette zanotowała przełamanie zwrotne i doprowadziła do tie-breaka. W nim lepiej rozpoczęła Czeszka. Set toczył się do 10. punktów i ostatecznie Karolina Pliskova wygrała 10:8. O losach tej partii przesądził dobry początek faworytki, która prowadziła już 7:2. Niestety Magda Linette nie wykorzystała swoich szans i odpadła z turnieju singla US Open już w I rundzie.

Karolina Pliskova (Czechy, 22) – Magda Linette (Polska) 6:2, 4:6, 7:6(8)