Zieliński i Hsieh udanie rozpoczęli miksta w Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenZieliński i Hsieh udanie rozpoczęli miksta w Roland Garros

Jan Zieliński i Su Wei Hsieh z Tajwanu udanie rozpoczęli turniej wielkoszlemowy Roland Garros w grze mieszanej. W pierwszej rundzie w dwóch setach pokonali Czechów Katerinę Siniakovą i Tomasa Machaca. Spotkanie było wyrównane, jednak w kluczowych momentach lepsi okazali się rozstawieni z siódemką Zieliński i Hsieh. Dla Polaka było to drugie niedzielne zwycięstwo, ponieważ wcześnie wspólnie z Hugo Nysem awansowali do III rundy debla.

Dwusetowe zwycięstwo Zielińskiego na otwarcie mikstów

Kilka miesięcy temu Jan Zieliński i Su Wei Hsieh z Tajwanu zaskoczyli tenisowy świat i wygrali turniej gry mieszanej w wielkoszlemowym Australian Open. Dzięki temu znacznie zyskali w rankingu i w Roland Garros w Paryżu grają jako duet rozstawiony z numerem 7. Na otwarcie zmagań mierzyli się z Czechami Kateriną Siniakovą i Tomasem Machacem. Spotkanie przekładano od kilku dni i w końcu doszło do niego w niedzielny wieczór.

Początek należał do Zielińskiego i Hsieh. Przełamali już w gemie otwarcia i zbudowali sobie cenną przewagę. W siódmym gemie po raz drugi odebrali rywalom serwis i wyszli na 5:2. Przy własnym serwisie dopełnili formalności i zamknęli seta 6:2. Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia. Początek jednak na to nie wskazywał, ponieważ Zieliński i Nys prowadzili 3:0 z przewagą dwóch przełamań. Wtedy do głosu doszli rywale. Odrobili straty i wyrównali stan rywalizacji. W końcówce drugiego seta oba duety przykładały się do tego, aby utrzymać swoje podanie. Doszło do tie-breaka. W nim polsko-tajwańska para była wyraźnie lepsza. Zieliński i Hsieh wygrali 7:3 i zameldowali się w II rundzie mikstów na Roland Garros w Paryżu

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) / Jan Zieliński (Polska, 7) – Katerina Siniakova (Czechy) / Tomas Machac (Czechy) 6:2, 7:6(3)

Z kim zagrają o ćwierćfinał?

Zwycięzcy Australian Open są już w II rundzie French Open. Tam ich rywalami będą Rosjanka Ludmiła Samsonova oraz Włoch Andrea Vavassori. Zapowiada się trudny bój, ponieważ Samsonova jest dobrze dysponowana w Paryżu. Udowodniła to w meczu I rundy singla, gdzie błyskawicznie uporała się z Magdą Linette. Jan Zieliński w niedzielę odniósł dwa zwycięstwa, ponieważ wcześniej awansował do III rundy debla wspólnie z Hugo Nysem z Monako