Zieliński i Hsieh przegrali w półfinale Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenZieliński i Hsieh przegrali w półfinale Roland Garros

Na półfinale zakończyła się przygoda Jana Zielińskiego i Su-Wei Hsieh z Tajwanu w turnieju mikstów w Roland Garros. W Paryżu polsko-tajwańska para musiała uznać wyższość rozstawionych z czwórką Desirae Krawczyk ze Stanów Zjednoczonych i Neala Skupskiego z Wielkiej Brytanii. Spotkanie zakończyło się w trzech setach. Tym razem dobiegła końca zwycięska passa Zielińskiego i Hsieh, która rozpoczęła się w styczniu w Australian Open.

Nie będzie drugiego tytułu wielkoszlemowego z rzędu

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh grali w Roland Garros jako rozstawieni z siódemką i celowali w drugi tytuł wielkoszlemowy z rzędu. Wszystko dlatego, że kilka miesięcy temu wspólnie triumfowali w Australian Open w Melbourne. Teraz w drodze do półfinału wyeliminowali rozstawionych z jedynką Australijczyków Ellen Perez i Mathhew Ebdena. Wydawało się, że mogą pójść za ciosem. Niestety w trzech setach musieli uznać wyższość Amerykanki Desirae Krawczyk i Brytyjczyka Neala Skupskiego.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli rywale. To oni zdominowali pierwszego seta. Szybko wypracowali sobie przewagę dwóch przełamań i na tablicy wyników było 0:5. Wówczas honorowego gema zdobyli Zieliński i Hsieh. Na nic więcej w pierwszej partii nie było ich stać. Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Zdecydowanie poprawiła się dyspozycja serwisowa polsko-tajwańskiej pary. Dzięki temu utrzymywała swoje podanie. Choć nie udało się przełamać i doszło do tie-breaka, to jednak w nim triumfatorzy z Melbourne zagrali zdecydowanie lepiej i wygrali 7:2. O awansie do finału decydował super tie-break. Niestety w nim do głosu doszli rywale. Krawczyk i Skupski grali bardzo pewnie i wygrali 10:4, dzięki czemu powalczą o wielkoszlemowy tytuł. Zieliński i Hsieh żegnają się z Paryżem.

Desirae Krawczyk (USA, 4) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 5) – Su-Wie Hsieh (Tajwan, 7) – Jan Zieliński (Polska, 7) 6:1, 6:7(2), 10-4

Polak wcześniej odpadł w deblu

Już kilka dni temu Jan Zieliński pożegnał się z turniejem deblowym, w którym tworzył duet z Hugo Nysem z Monako. Para ta doszła do 1/8 finału. Niestety na tym etapie trafiła na rozstawionych z jedynką Hiszpana Marcelo Granollersa i Argentyńczyka Horacio Zeballosa. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach na korzyść rywali.