Zieliński i Nys wykorzystali swoją szansę. Są w ćwierćfinale US Open

Strona głównaTenisUS OpenZieliński i Nys wykorzystali swoją szansę. Są w ćwierćfinale US Open

Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako po trzysetowym thrillerze awansowali do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego US Open. Zawodnicy wykorzystali szansę i odwrócili losy meczu z Santiago Gonzalezem z Meksyku i Edouardem Rogerem-Vasselin z Francji. Dzięki temu zrewanżowali się im za porażkę w tym roku w Madrycie. Poniedziałek na US Open stał pod znakiem polskiego debla, ponieważ wśród kobiet do najlepszej ósemki awansowała Magda Linette.

Zacięty bój i zwycięstwo w trzech setach

W 1/8 finału spotkały się dwa rozstawione duety. Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako grali w US Open jako turniejowa dziewiątka. Z numerem siódmym zostali rozstawieni Santiago Gonzalez i Edourad Roger-Vasselin. Spodziewaliśmy się zaciętego boju i tak też było. Lepiej w mecz weszła polsko-monakijska para, która przełamała przy pierwszej okazji i wyszła na prowadzenie 3:0. Wydawało się, że Zieliński i Nys pewnie zmierzają po zwycięstwo w pierwszym secie. Mieli nawet dwie piłki setowe, których nie wykorzystali. Rywale odrobili straty i doprowadzili do tie-breaka. W nim Meksykanin i Francuz wygrali 7:3.

Zieliński i Nys znaleźli się w trudnym położeniu. Nie mogli już pozwolić sobie na żaden błąd. Drugą partię ponownie rozpoczęli od przełamania i zbudowania przewagi. Tym razem jej nie roztrwonili i dość pewnie zakończyli seta 6:4. O awansie do ćwierćfinału decydowała trzecia partia. W niej oglądaliśmy już pełną dominację polsko-monakijskiego duetu. Jan Zieliński i Hugo Nys ponownie przełamali w pierwszym gemie i wyszli na prowadzenie 2:0. Kolejne przełamanie dołożyli w piątej grze i po chwili zrobiło się 5:1. Seta zakończyli 6:2, a cały mecz wygrali 2:1 w około 2,5 godziny. Dzięki temu awansowali do grona ośmiu najlepszych męskich debli w US Open 2023.

Hugo Nys (Monako, 9) / Jan Zieliński (Polska, 9) – Santiago Gonzalez (Meksyk, 7) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 7) 6:7 (3), 6:4, 6:2

W ćwierćfinale mecz z faworytami

W kolejnym meczu poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej. Wszystko dlatego, że Jan Zieliński i Hugo Nys zmierzą się z rozstawionymi z dwójką Ivanem Dodigiem z Chorwacji i Austinem Krajickiem ze Stanów Zjednoczonych. To jedni z głównych faworytów do wygrania US Open 2023. Obie pary grał ze sobą trzykrotnie i dwa z tych meczów wygrali Zieliński i Nys. Liczymy na to, że w ćwierćfinale US Open będzie podobnie. Mecz ten wstępnie zaplanowano na wtorek 5 września.