Porażka Daniela Michalskiego w półfinale turnieju ITF M25 w Antalyi

Strona głównaTenisPorażka Daniela Michalskiego w półfinale turnieju ITF M25 w Antalyi

Kolejny solidny występ na kortach ziemnych w Turcji zanotował 22-letni Daniel Michalski. Tym razem Polak dotarł do półfinału turnieju, gdzie ponownie musiał uznać wyższość 30-letniego Martina Cuevasa w Urugwaju, We wcześniejszym turnieju w Turcji z tym samym przeciwnikiem przegrał dopiero w finale. Tym razem spotkane było mniej wyrównane i rozpędzony Cuevas wygrał bez żadnych problemów. W finale turnieju Urugwajczyk przegrał z Rosjaninem Alexanderem Szewczenko.

Droga Daniela Michalskiego do półfinału

W turnieju singlowym w tureckiej Antalyi Daniel Michalski był rozstawiony z piątką i należał do grona faworytów do końcowego triumfu. Młody Polak w pierwszej rundzie bez większych problemów poradził sobie z niżej notowanym Rosjaninem Andrijem Czepelewem i wygrał 2:0 (6:2, 6:1). Zdecydowanie bardziej wyrównane było spotkanie drugiej rundy, gdzie po drugiej stronie siatki stanął Ukrainiec Oleksii Krytykh. Ostatecznie po trzech zaciętych setach wygrał Polak i tym samym zameldował się w ćwierćfinale.

Kolejny pasjonujący pojedynek Daniel Michalski stoczył w ćwierćfinale turnieju ITF M25 w Antalyi, gdzie po trzech długich setach wygrał z Włochem Giovanni Fonino, dzięki czemu zapewnił sobie awans do najlepszej czwórki. Tam zajmujący 354. miejsce w rankingu ATP tenisista zmierzył się z Urugwajczykiem Martinem Cuevasem, z którym przegrał w finale podczas pierwszego z tureckich turniejów w cyklu. O ile wtedy oglądaliśmy bardzo wyrównany mecz, o tyle tym razem doświadczony przeciwniki szybko uporał się z Danielem Michalskim. Polak przegrał 0:2 (1:6, 4:6) i w ten sposób zakończył swój udział w turnieju. Tym razem Polak nie wystartował w grze podwójnej. Po porażce w Turcji Polak uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski przed zbliżającym się meczem z Portugalią w ramach Pucharu Davisa.

Rosjanin Alexander Szewczenko z tytułem

Turniej ITF M25 w Antalyi wygrał Rosjanin Alexander Szewczenko. W finale w dwóch szybkich setach pokonał Martina Cuevasa (6:2, 6:1).