Hokeiści GKS Katowice z awansem do Final Four Pucharu Kontynentalnego

Strona głównaHokej na lodzieHokeiści GKS Katowice z awansem do Final Four Pucharu Kontynentalnego

Mistrzowie Polski w hokeju na lodzie zawodnicy GKS-u Katowice awansowali do Final Four Pucharu Kontynentalnego. Turniej półfinałowy rozegrany we włoskiej Cortinie d’Ampezzo zakończyli na pierwszym miejscu. Wygrali dwa mecze z węgierskim Ferencvarosi TC i włoskim SG Cortina d’Ampezzo oraz po dogrywce przegrali 2:3 z duńskim Herning Blue Fox. Dzięki temu podopieczni Jacka Płachty bez problemu awansowali do najlepszej czwórki rozgrywek.

Dwa ważne zwycięstwa na początek

Już po dwóch pierwszych meczach w Cortinie d’Ampezzo hokeiści GKS-u Katowice byli niemal pewni awansu do Final Four Pucharu Kontynentalnego. Na początek mierzyli się z węgierskim Ferencvarosi TC. Mecz toczył się pod dyktando graczy z Polski, którzy w trzeciej tercji prowadzili już 5:1. Pod koniec popełnili jednak kilka błędów, a w ich grę wkradła się dekoncentracja. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 5:4. W drugim spotkaniu GKS Katowice rywalizował z gospodarzami turnieju półfinałowego, czyli włoskim SG Cortina d’Ampezzo. Ten mecz był prawdziwym popisem katowiczan. Wygrali aż 8:0 i praktycznie przypieczętowali swój awans do najlepszej czwórki rozgrywek

Na zakończenie zmagań GKS Katowice mierzył się z duńskim Herning Blue Fox. Mecz ponownie lepiej rozpoczęli podopieczni Jacka Płachty. Po wyrównanej grze na początku trzeciej tercji prowadzili 2:0. Rywale zdołali wyrównać i doprowadzili do dogrywki. W niej Duńczycy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo porażki 2:3 po dogrywce, gracze GKS-u Katowice z dorobkiem siedmiu punktów wygrali turniej półfinałowy we Włoszech i bez większych problemów awansowali do Final Four Pucharu Kontynentalnego.

Czy GKS Katowice ponownie zdobędzie medal Pucharu Kontynentalnego?

Dla GKS-u Katowice jest to drugi start w Pucharze Kontynentalnym. Pierwszy miał miejsce w sezonie 2018/19. Wówczas katowiczanie również awansowali do Final Four i stanęli na najniższym stopniu podium. Finałowe zawody obecnych rozgrywek odbędą się w styczniu. Hokeiści GKS-u Katowice ponownie staną przed szansą na zdobycie medalu prestiżowych rozgrywek hokejowych w Europie. Awans do Final Four to kolejny sukces polskiego hokeja na lodzie w ostatnich miesiącach.