MKS Dąbrowa Górnicza obronił tytuł w Alpe Adria Cup

Strona głównaKoszykówkaMKS Dąbrowa Górnicza obronił tytuł w Alpe Adria Cup

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza obronili tytuł w rozgrywkach Alpe Adria Cup. W wielkim finale pokonali SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timisoara z Rumunii 90:88. Rzut na wagę zwycięstwa padł niemal równo z syreną końcową. MKS Dąbrowa Górnicza jako pierwszy zespół w historii dwa lata z rzędu sięga po Alpe Adria Cup. Turniej Final Four rozegrano w Kapfenbergu w Austrii.

Wielkie emocje i duży sukces MKS-u Dąbrowa Górnicza

Po raz drugi z rzędu MKS Dąbrowa Górnicza awansował do Final Four Alpe Adria Cup w koszykówce. Przed rokiem w wielkim finale Polacy pokonali BC GGMT Vienna, odnosząc największy sukces w dotychczasowej historii klubu. W tym roku poszli za ciosem. Ponownie zameldowali się w najlepszej czwórce rozgrywek Alpe Adria Cup. W półfinale okazali się lepsi od BK Olomoucko z Czech. Spotkanie zakończyło się wynikiem 101:94.

O trofeum koszykarze z Dąbrowy Górniczej rywalizowali z rumuńskim SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timisoara. Spotkanie rozegrano w Kapfenbergu w Austrii. Dostarczyło ono wiele emocji. Od początku było niezwykle wyrównane. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Do przerwy MKS Dąbrowa Górnicza prowadził 46:42. W trzeciej kwarcie padł remis. Przed ostatnim fragmentem gry polska drużyna utrzymywała przewagę czterech punktów. O trofeum decydowała czwarta kwarta. Rumuni odrobili straty i doprowadzili do remisu. W końcówce wyszli nawet na prowadzenie. Było 88:87. Ostatnie trzy punkty rzucili jednak koszykarze MKS-u. Decydujący rzut Taylera Personsa padł niemal równo z syreną końcową. MKS Dąbrowa Górnicza drugi raz z rzędu wygrał Alpe Adria Cup. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucili: Lovell Cabbil (18), Nico Carvacho (18) i Marc Garcia (15).

SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timisoara – MKS Dąbrowa Górnicza 88:90 (21:22, 21:24, 20:20, 26:24)

Podopieczni Borisa Balibrei walczą o play-off w lidze polskiej

Wygrana w Alpe Adria Cup może uskrzydlić podopiecznych trenera Borisa Balibrei w walce na krajowym podwórku. Na 7 kolejek przed końcem Orlen Basket Ligi drużyna MKS-u zajmuje 9. miejsce w lidze. Wciąż liczy się w walce o awans do fazy play-off. Kluczowe będą najbliższe mecze. Kolejne spotkanie ligowe już 16 marca u siebie ze Stalą Ostrów Wielkopolski.