Dart: Radek Szagański najlepszym z Polaków w turniejach Players Championship 12 i 13

Strona głównaDartDart: Radek Szagański najlepszym z Polaków w turniejach Players Championship 12 i...

W weekend 9-10 kwietnia rozegrano dwa kolejne turnieje zaliczane do cyklu Players Championship. Tym razem zawody odbywały się w angielskim Barnsley w obiekcie Barnsley Metrodome. Najlepiej z biało-czerwonych spisywał się Radek Szagański, który w Players Championship 12 w sobotę dotarł do drugiej rundy, a w niedzielę w Players Championship 13 zakończył zmagania na trzeciej rundzie. Słabszy weekend zaliczyli Krzysztof Ratajski (trzecia runda w niedzielę) oraz Krzysztof Kciuk (druga runda w sobotę). 

Polacy najdalej w drugiej rundzie Players Championship 12 

W sobotę rozegrano pierwsze zawody w ten weekend i nieoczekiwanie nasi reprezentanci doszli najdalej tylko do drugiej rundy. Na tym etapie z turniejem pożegnali się Radek Szagański (121. miejsce na świecie) i Krzysztof Kciuk (103.). Pierwszy z nich pokonał najpierw Duńczyka Vladimira Andersena (133.) 6:4. Niestety w drugiej rundzie musiał uznać wyższość wyżej notowanego Anglika Keegana Browna (65.), z którym przegrał 4:6. Krzysztof Kciuk w pierwszej rundzie bez problemu wygrał 6:1 z Belgiem Geertem de Vosem (84.). W drugiej rundzie nasz darter stoczył pasjonujący pojedynek z doświadczonym Holendrem Vincentem Van der Voortem (29.), jednak ostatecznie przegrał 5:6. 

Niespodziewanie już na pierwszej rundzie zmagania zakończył Krzysztof Ratajski (13.). Z najwyżej rozstawionym Polakiem 6:2 wygrał Irlandczyk Steve Lennon (45.). Turniej Players Championship 12 wygrał Holender Dirk van Dujivenbode (16.), który w finale pokonał Anglika Ryana Searle (15.). 

Dwóch Polaków w trzeciej rundzie Players Championship 13

Niewiele lepiej poszło biało-czerwonym w niedzielę 10 kwietnia podczas Players Championship 13. Tu najlepiej spisali się Radek Szagański i Krzysztof Ratajski. Obaj przegrali w trzeciej rundzie. Wielką sensację w drugiej rundzie sprawił Radek Szagański, który pokonał 6:4 wicelidera światowego rankingu Walijczyka Gerwyna Price’a. Wcześniej Polak w pierwszej rundzie wygrał 6:4 z Anglikiem Bradley’em Brooksem (131.). W trzeciej rundzie za mocny dla Polaka okazał się Anglik Jake Jones (109.), który wygrał 6:5. Na tym samym etapie odpadł Krzysztof Ratajski po porażce z Kanadyjczykiem Matthew Campbellem (103.) 0:6. Wcześniej “Polish Eagle” pokonał 6:2 Anglika Adama Hunta (43.) oraz 6:4 Walijczyka Richie Burnetta (121.). 

W pierwszej rundzie z turniejem pożegnał się Krzysztof Kciuk, który przegrał 4:6 ze światową ósemką Belgiem Dimirtrim van den Berghiem. Turniej wygrał Anglik Nathan Aspinall (17.). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...