STS KOD PROMOCYJNY

Inauguracja sezonu w wykonaniu Krzysztofa Ratajskiego. Jak mu poszło w turnieju Masters?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDartInauguracja sezonu w wykonaniu Krzysztofa Ratajskiego. Jak mu poszło w turnieju Masters?

Krzysztof Ratajski zainaugurował sezon w darcie. Ostatecznie pożegnał się z turniejem Masters w drugiej rundzie, gdzie musiał uznać wyższość faworyzowanego Michaela Smitha. W pierwszej rundzie „Polish Eagle” pokonał Gabriela Clemensa. 

Wyrównane starcie na inaugurację

Pierwszym tegorocznym pojedynkiem Krzysztofa Ratajskiego było starcie z Niemcem Gabrielem Clemensem. Uczciwie trzeba przyznać, że poziom meczu nie był najwyższy, a obaj zawodnicy zgodnie wygrywali legi, które rozpoczynali. W ten sposób na tablicy wyników zrobiło się 5:5 i o wszystkim miał zadecydować ostatni set, którego rozpoczynał Gabriel Clemens. To 38-letni Niemiec był w lepszej sytuacji, jednak Polakowi w końcu udało się go przełamać i to Krzysztof Ratajski mógł cieszyć się z awansu do drugiej rundy turnieju. Tam wpadł na Michaela Smitha z Anglii. 

Krzysztof Ratajski – Gabriel Clemens 6:5

Porażka z faworytem

Michael Smith rozpoczął zmagania w tym turnieju dopiero w drugiej rundzie i to on był faworytem meczu. Widać to było przy tarczy, gdzie od początku do końca miał wszystko pod kontrolą. Ostatecznie w meczu do 10 zwycięstw wygrał 10:6 i to on awansował do ćwierćfinału pierwszego turnieju tej rangi w tym roku. Niestety „Polish Eagle” tego dnia był słabiej dysponowany i miał problemy z rzucaniem wysokich wyników. Szkoda, ponieważ w meczu z Anglikiem stać go było na sprawienie niespodzianki i walkę o awans do najlepszej ósemki. 

Krzysztof Ratajski – Michael Smith 6:10

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...