Inauguracja sezonu w wykonaniu Krzysztofa Ratajskiego. Jak mu poszło w turnieju Masters?

Autor
Strona głównaDartInauguracja sezonu w wykonaniu Krzysztofa Ratajskiego. Jak mu poszło w turnieju Masters?

Krzysztof Ratajski zainaugurował sezon w darcie. Ostatecznie pożegnał się z turniejem Masters w drugiej rundzie, gdzie musiał uznać wyższość faworyzowanego Michaela Smitha. W pierwszej rundzie „Polish Eagle” pokonał Gabriela Clemensa. 

Wyrównane starcie na inaugurację

Pierwszym tegorocznym pojedynkiem Krzysztofa Ratajskiego było starcie z Niemcem Gabrielem Clemensem. Uczciwie trzeba przyznać, że poziom meczu nie był najwyższy, a obaj zawodnicy zgodnie wygrywali legi, które rozpoczynali. W ten sposób na tablicy wyników zrobiło się 5:5 i o wszystkim miał zadecydować ostatni set, którego rozpoczynał Gabriel Clemens. To 38-letni Niemiec był w lepszej sytuacji, jednak Polakowi w końcu udało się go przełamać i to Krzysztof Ratajski mógł cieszyć się z awansu do drugiej rundy turnieju. Tam wpadł na Michaela Smitha z Anglii. 

Krzysztof Ratajski – Gabriel Clemens 6:5

Porażka z faworytem

Michael Smith rozpoczął zmagania w tym turnieju dopiero w drugiej rundzie i to on był faworytem meczu. Widać to było przy tarczy, gdzie od początku do końca miał wszystko pod kontrolą. Ostatecznie w meczu do 10 zwycięstw wygrał 10:6 i to on awansował do ćwierćfinału pierwszego turnieju tej rangi w tym roku. Niestety „Polish Eagle” tego dnia był słabiej dysponowany i miał problemy z rzucaniem wysokich wyników. Szkoda, ponieważ w meczu z Anglikiem stać go było na sprawienie niespodzianki i walkę o awans do najlepszej ósemki. 

Krzysztof Ratajski – Michael Smith 6:10

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...