Krzysztof Ratajski dotarł do 1/8 German Darts Championship. Wygrał Holender Michael van Gerwen

Strona głównaDartKrzysztof Ratajski dotarł do 1/8 German Darts Championship. Wygrał Holender Michael van...

Kolejny dobry występ w prestiżowych zawodach darta zanotował nasz najlepszy zawodnik Krzysztof Ratajski. W niemieckiej miejscowości Hildesheim rozegrano drugie zawody z cyklu European Tour. Tym razem „Polish Eagle” dotarł do 1/8 finału, gdzie musiał uznać wyższość lidera światowego rankingu Petera Wrighta. Spotkanie było dość wyrównane, a Polak przegrał ostatecznie 4:6. Cały turniej wygrał dobrze dysponowany w ostatnich tygodniach Holender Michael van Gerwen, który w finale pokonał Anglika Roba Crossa. 

Polak zatrzymał się dopiero na liderze światowego rankingu

Krzysztof Ratajski zajmuje obecnie 13. miejsce na świecie i zaliczany jest do szerokiej czołówki. W turnieju German Darts Championship w Hildesheim nasz zawodnik był rozstawiony z numerem 14., dzięki czemu w pierwszej rundzie mógł liczyć na wolny los. Automatycznie awansował zatem do drugiej rundy, gdzie w sobotę 12 marca zmierzył się z Anglikiem Jamie Hughesem. Polak był faworytem, ponieważ jego rywal zajmuje dopiero 41. miejsce w rankingu światowym. Było to widać przy tarczy, gdzie reprezentant Polski szybko zbudował sobie przewagę. W pewnym momencie było 3:1, jednak wtedy dwa sety z rzędu wygrał rywal i zrobiło się 3:3. Mecz toczony był do sześciu wygranych setów. Od tego momentu trzy kolejne zdobył Krzysztof Ratajski i awansował do 1/8 finału. 

Tam pechowo trafił na Szkota Petera Wrighta, który jest liderem rankingu. Polak dobrze zaczął to spotkanie i prowadził już 4:3, przy czy każdy z nich wygrywał sety, w których rozpoczynał serwisem. Ostatecznie to Szkot okazał się lepszy w końcówce i przełamał serwis Krzysztofa Ratajskiego. Polak przegrał to spotkanie 4:6. Co ciekawe przed meczem 1/4 z rywalizacji wycofał się pogromca Polaka i walkowerem oddał mecz Michaelowi van Gerwenowi. Zajmujący 3. miejsce w rankingu Holender w finale trafił na 10. na świecie Roba Crossa z Anglii i wygrał 8:5. W Niemczech kolejny raz z dobrej strony pokazał się Krzysztof Ratajski, co potwierdza opinię, że polski dart jest obecnie na fali wznoszącej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....