Krzysztof Ratajski powalczy na Mistrzostwach Europy w rzutkach

Strona głównaDartKrzysztof Ratajski powalczy na Mistrzostwach Europy w rzutkach

Już w czwartek 27 października najlepsi darterzy w Europie staną do walki o tytuł mistrza Europy. W tym gronie znajduje się również Krzysztof Ratajski, czyli „Polish Eagle”. Tegoroczne mistrzostwa Europy zaplanowano w dniach 27-30 października w Dortmundzie w Niemczech. Obiektem ME jest Westfalenhallen. W zmaganiach udział weźmie 32. najlepszych zawodników z cyklu European Tour Order of Merit. Zostali oni wyłonieni na podstawie 13. wcześniej rozegranych turniejów. Polaka już na początek czeka niezwykle trudne zadanie. 

Awans rzutem na taśmę i trudny rywal na start 

Do ostatniego turnieju ważyły sie losy awansu Krzysztofa Ratajskiego na Mistrzostwa Europy. Ostatecznie udało mu się zająć 32. pozycję w rankingu, dzięki temu weźmie udział w zmaganiach w Dortmundzie. Niskie rozstawienie sprawia jednak, że już w pierwszej rundzie trafił na rozstawionego z numerem 1 Luke’a Humphriesa z Anglii. Spotkanie zostanie rozegrane w dniach 27-28 października i Polak nie będzie faworytem. Na tym etapie rywalizacja toczyć sie będzie do sześciu wygranych legów. 

Co ciekawe, dotychczas obaj zawodnicy rywalizowali ze sobą czterokrotnie. Na koncie mają po dwa zwycięstwa, więc nie można skazywać Krzysztofa Ratajskiego na porażkę. Ostatnie spotkanie między nimi miało miejsce 20 lipca 2021 roku. Wówczas Polak wygrał 11:5. Trzykrotnie mierzyli się również w 2020 roku i wyniki z perspektywy Krzysztofa Ratajskiego wyglądały następująco: 2:4, 4:1, 2:5. Liczymy na to, że w Dortmundzie reprezentant Polski postawi się faworytowi i powalczy o dobry wynik na mistrzostwach Europy. 

Kto jest faworytem?

Już tradycyjnie faworytów jest przynajmniej kilku. Dużą uwagę należy zwrócić na poczynania pierwszej czwórki: 1. Luke’a Humphriesa, 2. Michaela van Gerwena (Holandia), 3. Petera Wrighta (Szkocja) i 4. Roba Crossa (Anglia). Na tego typu turniejach już tradycyjnie mocni sa m.in.: Dave Chisnall (7., Anglia), Dimitri Van den Bergh (11., Belgia), czy też Gerwyn Price (14., Walia). Zmagania zapowiadają się pasjonująco, a my liczymy na dobry start jedynego reprezentanta Polski w stawce. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...