Krzysztof Ratajski przegrał w ćwierćfinale Players Championship 1. Grali także inni Polacy

Strona głównaDartKrzysztof Ratajski przegrał w ćwierćfinale Players Championship 1. Grali także inni Polacy

Kolejnym startem w tegorocznym sezonie darta były zawody Players Championship 1 rozgrywane w angielskim Barnsley. W gronie startujących zawodników znaleźli się reprezentanci Polski, w tym: Krzysztof Ratajski, Krzysztof Kciuki i Radosław Szagański. Najdalej zaszedł nasz najbardziej znany zawodnik Krzysztof Ratajski, który odpadł w ćwierćfinale, a po drodze pokonał m.in. czwartego w światowym rankingu Jamesa Wade’a. 

”Polish Eagle” odpadł w ćwierćfinale

To kolejny dobry start w wykonaniu Krzysztofa Ratajskiego. Polak ostatecznie doszedł do najlepszej ósemki turnieju Players Championship 1 w Barnsley, choć na pewno miał apetyty na więcej. W drodze do najlepszej ósemki pokonał kolejno takich zawodników jak: Szkot James Clark (wynik: 6:4), Holender Jimmy Hendriks (6:5), Anglik James Wade (6:3) i Belg Kim Huybrechts (6:5). Najbardziej znacząca była wygrana nad Jamesem Wade’em, który zajmuje obecnie czwarte miejsce w światowym rankingu. Krzysztof Ratajski jest w nim na dwunastej pozycji. Niestety w ćwierćfinale Polak bardzo wyraźnie przegrał z Anglikiem Ryanem Searle (1:6), który w rankingu światowym jest na szesnastym miejscu. Następnie Anglik dotarł do finału imprezy. 

Słabsze występy pozostałych biało-czerwonych

Znacznie gorzej poszło mniej utytułowanym Polakom. Radosław Szagański zakończył zmagania na drugiej rundzie, gdzie przegrał 2:6 z Anglikiem Luke Humphriesem, który następnie wygrał cały turniej. W pierwszej rundzie Polak pokonał 6:2 innego reprezentanta gospodarzy Steve’a Haggerty’ego. Na jednym meczu swój start zakończył Krzysztof Kciuk. Już w pierwszej rundzie trafił na zajmującego jedenaste miejsce w rankingu Anglika Joe Cullena i przegrał z nim 2:6. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...