Krzysztof Ratajski przegrał w ćwierćfinale Players Championship 1. Grali także inni Polacy

Strona głównaDartKrzysztof Ratajski przegrał w ćwierćfinale Players Championship 1. Grali także inni Polacy

Kolejnym startem w tegorocznym sezonie darta były zawody Players Championship 1 rozgrywane w angielskim Barnsley. W gronie startujących zawodników znaleźli się reprezentanci Polski, w tym: Krzysztof Ratajski, Krzysztof Kciuki i Radosław Szagański. Najdalej zaszedł nasz najbardziej znany zawodnik Krzysztof Ratajski, który odpadł w ćwierćfinale, a po drodze pokonał m.in. czwartego w światowym rankingu Jamesa Wade’a. 

”Polish Eagle” odpadł w ćwierćfinale

To kolejny dobry start w wykonaniu Krzysztofa Ratajskiego. Polak ostatecznie doszedł do najlepszej ósemki turnieju Players Championship 1 w Barnsley, choć na pewno miał apetyty na więcej. W drodze do najlepszej ósemki pokonał kolejno takich zawodników jak: Szkot James Clark (wynik: 6:4), Holender Jimmy Hendriks (6:5), Anglik James Wade (6:3) i Belg Kim Huybrechts (6:5). Najbardziej znacząca była wygrana nad Jamesem Wade’em, który zajmuje obecnie czwarte miejsce w światowym rankingu. Krzysztof Ratajski jest w nim na dwunastej pozycji. Niestety w ćwierćfinale Polak bardzo wyraźnie przegrał z Anglikiem Ryanem Searle (1:6), który w rankingu światowym jest na szesnastym miejscu. Następnie Anglik dotarł do finału imprezy. 

Słabsze występy pozostałych biało-czerwonych

Znacznie gorzej poszło mniej utytułowanym Polakom. Radosław Szagański zakończył zmagania na drugiej rundzie, gdzie przegrał 2:6 z Anglikiem Luke Humphriesem, który następnie wygrał cały turniej. W pierwszej rundzie Polak pokonał 6:2 innego reprezentanta gospodarzy Steve’a Haggerty’ego. Na jednym meczu swój start zakończył Krzysztof Kciuk. Już w pierwszej rundzie trafił na zajmującego jedenaste miejsce w rankingu Anglika Joe Cullena i przegrał z nim 2:6. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...