STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentacja Polski weźmie udział w drużynowych Mistrzostwach Świata w darcie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDartReprezentacja Polski weźmie udział w drużynowych Mistrzostwach Świata w darcie

W dniach 16-19 czerwca w Niemieckim Frankfurcie odbędą się drużynowe mistrzostwa świata w darcie. Gospodarzem imprezy będzie arena Eissporthalle. Wśród czołowych reprezentacji świata znaleźli się Polacy, którzy już poznali drabinkę turniejową. W pierwszym spotkaniu zmierzą się z Amerykanami i żadna z tych drużyn nie jest rozstawiona. Łącznie w zawodach udział wezmą 32. reprezentacje, a tytułu bronią Szkoci Peter Wright i John Henderson. Kto wystąpi w polskiej parze i jakie mamy szanse?

Kto zagra w reprezentacji Polski?

W polskiej parze będziemy oglądać połączenie doświadczenia z młodością. Tworzą ją weteran i najlepszy obecnie polski darter Krzysztof Ratajski oraz niezwykle utalentowany Sebastian Białecki, który uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników młodego pokolenia. Krzysztof Ratajski zajmuje obecnie 15. miejsce w rankingu światowym i od dłuższego czasu oscyluje blisko pierwszej dziesiątki. Stać go na zwycięstwa z najlepszymi i na to liczymy we Frankfurcie. Z drugiej strony Sebastian Białecki to 18-letni zawodnik, który już teraz jest na 92. miejscu. Na swoim koncie ma już kilka wygranych turniejów mniejszej rangi i udział w Mistrzostwach Świata będzie dla niego szansą na pokazanie się szerszej publiczności. 

Kto rywalem Polaków w pierwszym meczu?

Rywalami Polaków w pierwszym meczu będą Amerykanie i wydaje się, że to biało-czerwoni będą faworytami. Zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych są niżej notowani, jednak stać ich na dobrą grę. W składzie Amerykanów wystąpią Daniel Baggish (101. miejsce w rankingu światowym) oraz Jules van Dongen, który obecnie nie jest sklasyfikowany w najważniejszej federacji darta. Ewentualne zwycięstwo Polaków da im przepustkę do gry w 1/8 finału. Mecz odbędzie się w piątek 17 czerwca.

Anglicy faworytami

Zgodnie z rankingiem faworytami imprezy są Anglicy w składzie: Michael Smith i James Wade. Wysoko rozstawione są również drużyny: Walii (Gerwyn Price i Jonny Clayton), Holandii (Danny Noppert i Dirk van Duijvenbode) i Belgii (Dimitri Van den Bergh i Kim Huybrechts). Tytułu sprzed roku bronią Szkoci Peter Wright i John Henderson.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...