Sebastian Białecki w ćwierćfinale UK Open w darcie. To życiowy sukces Polaka

Strona głównaDartSebastian Białecki w ćwierćfinale UK Open w darcie. To życiowy sukces Polaka

Polski zawodnik darta 18-letni Sebastian Białecki zadziwia. W rozgrywanym w angielskim Minehead turnieju UK Open Polak sensacyjnie awansował do ćwierćfinału. Musiał tam jednak uznać wyższość faworyzowanego Williama O’Connora z Irlandii, a mecz zakończył się dopiero w decydującym 19. secie. To znakomity start Polaka i jednocześnie jego życiowy sukces. Zdecydowanie słabiej poszło pozostałym reprezentantom Polski, w tym również doświadczonemu Krzysztofowi Ratajskiemu. 

Droga Białeckiego do ćwierćfinału 

Polak drogę do turnieju głównego rozpoczął już od pierwszej rundy eliminacji. Nastolatek znakomicie spisywał się w kwalifikacjach, dzięki czemu awansował do decydującego czwartej rundy, gdzie do gry wkraczali czołowi zawodnicy świata. Tam Białecki wygrał 10:6 z Ritchiem Edhousem 10:6 i awansował do turnieju głównego. 

W pierwszej rundzie 18-letni Sebastian Białecki trafił na zajmującego 26. miejsce w światowym rankingu Anglika Iana White’a. Zdecydowanym faworytem meczu był Anglik, jednak Polak wytrzymał presję i wygrał to spotkanie 10:9, dzięki czemu awansował do drugiej rundy. Tam czekało go jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ walczył z 16. na świecie Anglikiem Ryanem Searle. Nieoczekiwanie Sebastian Białecki zdominował rywalizację i wygrał 10:6. Niestety swoją przygodę z turniejem Polak skończył w ćwierćfinale, gdzie 9:10 przegrał z Irlandczykiem Williamem O’Connorem. Zawodnik ten zajmuje obecnie 37. miejsce na świecie. Dla młodego Polaka ćwierćfinał w UK Open to największy sukces w karierze. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Niestety pozostali Polacy odpadli już pierwszego dnia zmagań na etapie kwalifikacji. Robert Szagański odpadł w  drugiej rundzie, gdzie przegrał ze Scottem Waitersem. Zdecydowanie lepiej spisał się Krzysztof Kciuk, który startował od pierwszej rundy eliminacji i awansował do decydującego pojedynku. Prowadził w nim 9:6 z Ronem Meulenkampem, jednak coś wtedy zacięło się w jego grze i ostatecznie przegrał 9:10. Eliminacji nie przebrnął także Krzysztof Ratajski, który startował od czwartej rundy. Niestety trafił tu na zajmującego pierwsze miejsce w światowym rankingu Gerwyna Price’a i przegrał ten mecz 5:10. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...