STS KOD PROMOCYJNY

Sebastian Białecki w ćwierćfinale UK Open w darcie. To życiowy sukces Polaka

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDartSebastian Białecki w ćwierćfinale UK Open w darcie. To życiowy sukces Polaka

Polski zawodnik darta 18-letni Sebastian Białecki zadziwia. W rozgrywanym w angielskim Minehead turnieju UK Open Polak sensacyjnie awansował do ćwierćfinału. Musiał tam jednak uznać wyższość faworyzowanego Williama O’Connora z Irlandii, a mecz zakończył się dopiero w decydującym 19. secie. To znakomity start Polaka i jednocześnie jego życiowy sukces. Zdecydowanie słabiej poszło pozostałym reprezentantom Polski, w tym również doświadczonemu Krzysztofowi Ratajskiemu. 

Droga Białeckiego do ćwierćfinału 

Polak drogę do turnieju głównego rozpoczął już od pierwszej rundy eliminacji. Nastolatek znakomicie spisywał się w kwalifikacjach, dzięki czemu awansował do decydującego czwartej rundy, gdzie do gry wkraczali czołowi zawodnicy świata. Tam Białecki wygrał 10:6 z Ritchiem Edhousem 10:6 i awansował do turnieju głównego. 

W pierwszej rundzie 18-letni Sebastian Białecki trafił na zajmującego 26. miejsce w światowym rankingu Anglika Iana White’a. Zdecydowanym faworytem meczu był Anglik, jednak Polak wytrzymał presję i wygrał to spotkanie 10:9, dzięki czemu awansował do drugiej rundy. Tam czekało go jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ walczył z 16. na świecie Anglikiem Ryanem Searle. Nieoczekiwanie Sebastian Białecki zdominował rywalizację i wygrał 10:6. Niestety swoją przygodę z turniejem Polak skończył w ćwierćfinale, gdzie 9:10 przegrał z Irlandczykiem Williamem O’Connorem. Zawodnik ten zajmuje obecnie 37. miejsce na świecie. Dla młodego Polaka ćwierćfinał w UK Open to największy sukces w karierze. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Niestety pozostali Polacy odpadli już pierwszego dnia zmagań na etapie kwalifikacji. Robert Szagański odpadł w  drugiej rundzie, gdzie przegrał ze Scottem Waitersem. Zdecydowanie lepiej spisał się Krzysztof Kciuk, który startował od pierwszej rundy eliminacji i awansował do decydującego pojedynku. Prowadził w nim 9:6 z Ronem Meulenkampem, jednak coś wtedy zacięło się w jego grze i ostatecznie przegrał 9:10. Eliminacji nie przebrnął także Krzysztof Ratajski, który startował od czwartej rundy. Niestety trafił tu na zajmującego pierwsze miejsce w światowym rankingu Gerwyna Price’a i przegrał ten mecz 5:10. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...