Sebastian Białecki w ćwierćfinale UK Open w darcie. To życiowy sukces Polaka

Strona głównaDartSebastian Białecki w ćwierćfinale UK Open w darcie. To życiowy sukces Polaka

Polski zawodnik darta 18-letni Sebastian Białecki zadziwia. W rozgrywanym w angielskim Minehead turnieju UK Open Polak sensacyjnie awansował do ćwierćfinału. Musiał tam jednak uznać wyższość faworyzowanego Williama O’Connora z Irlandii, a mecz zakończył się dopiero w decydującym 19. secie. To znakomity start Polaka i jednocześnie jego życiowy sukces. Zdecydowanie słabiej poszło pozostałym reprezentantom Polski, w tym również doświadczonemu Krzysztofowi Ratajskiemu. 

Droga Białeckiego do ćwierćfinału 

Polak drogę do turnieju głównego rozpoczął już od pierwszej rundy eliminacji. Nastolatek znakomicie spisywał się w kwalifikacjach, dzięki czemu awansował do decydującego czwartej rundy, gdzie do gry wkraczali czołowi zawodnicy świata. Tam Białecki wygrał 10:6 z Ritchiem Edhousem 10:6 i awansował do turnieju głównego. 

W pierwszej rundzie 18-letni Sebastian Białecki trafił na zajmującego 26. miejsce w światowym rankingu Anglika Iana White’a. Zdecydowanym faworytem meczu był Anglik, jednak Polak wytrzymał presję i wygrał to spotkanie 10:9, dzięki czemu awansował do drugiej rundy. Tam czekało go jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ walczył z 16. na świecie Anglikiem Ryanem Searle. Nieoczekiwanie Sebastian Białecki zdominował rywalizację i wygrał 10:6. Niestety swoją przygodę z turniejem Polak skończył w ćwierćfinale, gdzie 9:10 przegrał z Irlandczykiem Williamem O’Connorem. Zawodnik ten zajmuje obecnie 37. miejsce na świecie. Dla młodego Polaka ćwierćfinał w UK Open to największy sukces w karierze. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Niestety pozostali Polacy odpadli już pierwszego dnia zmagań na etapie kwalifikacji. Robert Szagański odpadł w  drugiej rundzie, gdzie przegrał ze Scottem Waitersem. Zdecydowanie lepiej spisał się Krzysztof Kciuk, który startował od pierwszej rundy eliminacji i awansował do decydującego pojedynku. Prowadził w nim 9:6 z Ronem Meulenkampem, jednak coś wtedy zacięło się w jego grze i ostatecznie przegrał 9:10. Eliminacji nie przebrnął także Krzysztof Ratajski, który startował od czwartej rundy. Niestety trafił tu na zajmującego pierwsze miejsce w światowym rankingu Gerwyna Price’a i przegrał ten mecz 5:10. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...