Solidny weekend w wykonaniu polskich darterów

Strona głównaDartSolidny weekend w wykonaniu polskich darterów

W pierwszy weekend kwietnia rozegrano aż trzy turnieje darta z cyklu Players Championship, w których startują reprezentanci Polski. Już tradycyjnie najlepiej w nich zaprezentował się Krzysztof Ratajski, a przy tarczy oglądaliśmy jeszcze Radka Szagańskiego i Krzysztofa Kciuka. Zwycięstwa turniejowe odnosili: Holender Michael van Gerwen, Anglik Ryan Searle oraz Holender Danny Jansen. 

Krzysztof Ratajski w 1/8 finału w Players Championship 9 

W pierwszym turnieju Krzysztof Ratajski (13. w rankingu) dotarł do 1/8 finału. Pierwszym rywalem Polaka był Hiszpan Jose Antonio Justicia (107.). Polak wygrał 6:4. W drugiej rundzie nasz reprezentant trafił na Anglika Steve’a Beatona (54.). Zadanie było dużo trudniejsze, jednak i tym razem Krzysztof Ratajski bez problemu wygrał 6:3. Nieoczekiwanie Polak w meczu trzeciej rundy zdeklasował innego z Anglików, Jamesa Wade’a, który zajmuje 5. miejsca na świecie. Wynik 6:1 z takim rywalem musi robić wrażenie. Niestety Polak przegrał w 1/8 finału, gdzie uległ 5:6 Holendrowi Danny’emu Jensenowi (106.). Ten zawodnik następnie wygrał całe zawody. 

Krzysztof Kciuk (103.) doszedł do drugiej rundy. W pierwszym meczu pokonał pewnie 6:2 Niemca Michaela Unterbuchnera (138.). Niestety w drugiej rundzie trafił na zawodnika z czołówki i odpadł. Pogromcą Polaka okazał się Anglik Luke Humphries (18.), który wygrał 6:1. Radek Szagański (125.) odpadł już w pierwszej rundzie po porażce 2:6 z Jansenem, który następnie wygrał Players Championship 9. 

Porażki Polaków w pierwszej rundzie Players Championship 10

Niestety dużo gorzej poszło reprezentantom Polski w sobotnim turnieju Players Championship 10. W rozgrywanym w angielskim Barnsley turnieju wszyscy odpadli w pierwszej rundzie. Krzysztof Ratajski nieoczekiwanie przegrał 3:6 z Irlandczykiem Keanem Barrym (50.). Radek Szagański przegrał po wyrównanym pojedynku z bardziej doświadczonym Anglikiem Adrianem Lewisem (39.). Mecz zakończył się wynikiem 4:6. Najtrudniejsze zadanie miał Krzysztof Kciuk, który już w pierwszej rundzie trafił na Anglika Mervyna Kinga (19.) i przegrał z nim 3:6. Turniej wygrał Michael van Gerwen z Holandii, który w wielkim finale pokonał lidera rankingu Szkota Petera Wrighta. 

Krzysztof Ratajski ponownie w najlepszej szesnastce

Po słabszym występie w sobotę, Krzysztof Ratajski powtórzył 1/8 finału w niedzielnych zawodach Players Championship 11. W pierwszej rundzie doświadczony Polak nie bez problemów wygrał 6:4 z Anglikiem Scottem Waitesem (99.). Kolejnym rywalem był Kanadyjczyk Matthew Campbell (103.) i „Polish Eagle” wygrał 6:2. W trzeciej rundzie nasz zawodnik trafił na Austriaka Rowby’ego Johna Rodrigueza (107.) i wygrał z nim 6:3, dzięki czemu powtórzył swój wynik z piątku. Niestety tym razem polski dartem w 1/8 finału przegrał z wyżej rozstawionym Anglikiem Robem Crossem (10.), choć mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 4:6. 

Na drugiej rundzie zmagania zakończył Radek Szagański. W pierwszej rundzie nasz zawodnik wygrał 6:5 z Anglikiem Jasonem Lowe (46.). Niestety w kolejnym meczu Radek Szagański musiał uznać wyższość czwartego na świecie Michaela Smitha z Anglii. Polak walczył do ostatniej lotki i przegrał tylko 5:6. Krzysztof Kciuk rozegrał tylko jeden mecz i w pierwszej rundzie uległ 5:6 Anglikowi Adrianowi Lewisowi (39.). Turniej zakończył się zwycięstwem Anglika Ryana Searle. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...