STS KOD PROMOCYJNY

Trening z Tigerem pomoże Adrianowi Meronkowi? Polak startuje w The Open!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfTrening z Tigerem pomoże Adrianowi Meronkowi? Polak startuje w The Open!

W czwartek rozpoczyna się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów golfowych na świecie, czyli The Open. Tym razem będzie to jubileuszowa 150. edycja. Na historycznym polu St. Andrews rywalizować będą najlepsi golfiści w tym Adrian Meronk. Polak miał szansę potrenować z samym Tigerem Woodsem!

O polskim golfiście jest ostatnio coraz głośniej. Przede wszystkim dzięki zwycięstwu w zawodach Irish Open, które było pierwszym triumfem Polaka w cyklu DP World Tour. Co prawda tydzień temu Meronkowi nie poszło najlepiej w Scottish Open, ale teraz cała uwaga skierowana jest na pole St. Andrews.

150. edycja The Open ściągnęła najlepszych golfistów na świecie. W tym zacnym gronie jest Adrian Meronk, który po raz drugi w karierze zagra w turnieju zaliczanym do golfowego Wielkiego Szlema. Poziom i rywalizacja poszybują do góry, ale być może pozytywnie na Meronka zadziała… wspólny trening z Tigerem Woodsem, do którego doszło dość niespodziewanie, o czym Adrian opowiadał w social mediach.

Polski golfista oczywiście nie jest faworytem. Miejsce w pierwszej trzydziestce już będzie ogromnym sukcesem. Zawody potrwają od 14 do 17 lipca.

Pochodzącego z Wrocławia zawodnika stać jednak na wiele, a ostatnie miesiące pokazują, że w ekspresowym tempie może być coraz lepszy. Ten sezon już jest dla niego wyjątkowo udany. A może być… jeszcze lepiej.

Czy Adrian może wygrać The Open? Tak, może. Ale będzie wiele czynników zewnętrznych, z którymi trzeba sobie poradzić, do tego oczekiwania, poziom energii i inne podobne sprawy. A czy zostanie mistrzem? Tak. Kiedy? Tego jeszcze nie wiem. A czy w tym roku jeszcze wygra jakiś turniej? Tak sądzę

Matthew Tipper, trener Meronka dla sport.tvp.pl

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...