Udany pierwszy indywidualny turniej Meronka w tym roku

Autor
Strona głównaGolfUdany pierwszy indywidualny turniej Meronka w tym roku

Adrian Meronk przed rundą finałową turnieju w Abu Zabi miał szansę nawet na zwycięstwo. Ostatecznie najlepszy polski golfista zajął dziesiątką lokatę.

Styczeń przebiega po myśli Adriana Meronka, który najpierw przyczynił się do zwycięstwa Europy kontynentalnej w Hero Cup 2023, a w pierwszym tegorocznym indywidualnym turnieju zajął wysokie, 10. miejsce w Abu Dhabi HSBC Championship, zaliczanym do DP World Tour.

Przed finałową rundą, która odbyła się w niedzielę Meronk miał nawet szanse na zwycięstwo czy też podium. Ostatecznie Polak ukończył imprezę z wynikiem -12. Triumfował Francuz Victor Perez z wynikiem -18.

W rankingu Race to Dubai Polak spadł z drugiej pozycji na czwartą. W czwartek wystartuje w kolejnym evencie Rolex Series – rozgrywanym w Emirates Golf Club, Hero Dubai Desert Classic.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...