STS KOD PROMOCYJNY

Meronk na równi z Tigerem Woodsem. Teraz turniej na Florydzie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMeronk na równi z Tigerem Woodsem. Teraz turniej na Florydzie

Adrian Meronk zakończył zawody Gensis Invitational na tym sam miejscu, co słynny Tiger Woods. Obaj golfiści byli… 45. Najlepszy polski golfista zarobił dzięki temu 60. tys. dolarów.

Już sam udział Meronka w tych zawodach był sporym wyróżnieniem, a Polak otrzymał specjalne zaproszenie, bo pewny udział miało tylko 25 najlepszych golfistów światowego rankingu. Na polu Riviera Golf Club po siedmiu miesiącach przerwy wystąpił też Tiger Woods.

Legendzie golfa ostatecznie poszło tak samo, jak Meronkowi. Polski zawodnik zaczął kiepsko, ale w drugiej rundzie sporo awansował, by potem spać i znów trochę wzbić się w rankingu. Ostatecznie zajął dzielone 45. miejsce i zarobił 60 tys. dolarów.

To nie koniec startów Meronka na Florydzie. Pod koniec tego tygodnia Polak wystąpi w kolejnej imprezie cyklu PGA Tour – Honda Classic. Natomiast w kwietniu, jako pierwszy Polak historii, weźmie udział w wielkoszlemowym The Masters w Auguście.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...