STS KOD PROMOCYJNY

Meronk odpoczywa po niemiłych wydarzeniach

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMeronk odpoczywa po niemiłych wydarzeniach

Fatalny występ i kradzież sprzętu. Tak wyglądały ostatnie dni na Florydzie Adriana Meronka. Najlepszy polski golfista po serii udziałów w turniejach golfowych odpoczywa i przygotowuje się do kolejnych startów.

Początek 2023 roku był bardzo obiecujący dla polskiego golfisty. W Honda Classic Meronk był 14., dlatego z dużą wiarą w siebie wystartował w wyżej notowanych zawodach PGA National na Florydzie.

Pewnie nawet on sam nie spodziewał się, że jego udział w tym turnieju potrwa tak krótko, bo Polak rozegrał jedynie dwie z czterech rund. Wszystko przez to, po połowie zawodów był dopiero 113., a tylko trzech golfistów było gorszych od niego. Do dwóch ostatnich rund ostatecznie awansowało 72 zawodników.

Jakby tego było mało, to Meronk… został okradziony. Z jego szafki w trakcie trwania imprezy zniknął iPad oraz specjalistyczny sprzęt o nazwie TrackMan, który pomaga w analizie, oceniając parametry. Polak zgłosił sprawę na policję i oszacował straty na 15 tys. dolarów. Dzięki nagraniom z monitoringu i namierzeniu sprzętu, udało się złapać też 40-letniego złodzieja, który przyznał się do winy i zwrócił sprzęt.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...