STS KOD PROMOCYJNY

Meronk przypieczętował wygraną Europy kontynentalnej w Hero Cup!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfMeronk przypieczętował wygraną Europy kontynentalnej w Hero Cup!

Świetny początek 2023 roku dla Adriana Meronka. Najlepszy polski golfista dołożył cegiełkę do zwycięstwa Europy kontynentalnej w starciu z reprezentacją Wielkiej Brytanii i Irlandii. Przed Polakiem dwa indywidualne turnieje na Bliskim Wschodzie.

Meronk otrzymał zaproszenie do udziału w Hero Cup, dzięki świetnej postawie w poprzednim roku. Turniej ten jest następcą Seve Trophy, który był rozgrywany przez ostatnie dwie dekady. Drużynowa rywalizacja golfistów ze Starego Kontynentu i Wielkiej Brytanii wraz z Irlandią ma dłuższy stać, ale właśnie został napisany nowy rozdział.

A „kropkę nad i” postawił Meronk, który w niedzielę przypieczętował wygraną Europy kontynentalnej, trafiając na finałowym dołku turniej w Abu Dhabi Golf Course, który można uznać za przedsmak jeszcze bardziej prestiżowego Ryder Cup 2023, który odbędzie się we wrześniu.

Polski golfista ma więc powody do zadowolenia i 2023 rok, który zapowiada się dla niego ekscytująco, lepiej zacząć się nie mógł. Przed Meronkiem kolejne wyzwania, jeszcze w styczniu dwa turnieje!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy