Drugie zwycięstwo Polek na hokejowych mistrzostwach świata. Dobre spotkanie ze Słowenią

Strona głównaHokej na lodzieDrugie zwycięstwo Polek na hokejowych mistrzostwach świata. Dobre spotkanie ze Słowenią

Prowadzone przez Zbigniewa Wróbla hokeistki reprezentacji Polski wygrały swoje drugie spotkanie na tegorocznych Mistrzostwach Świata dywizji IB, które rozgrywane są w Katowicach. Tym razem biało-czerwone pewnie pokonały 4:0 Słowenki, choć na pierwsze trafienia w tym meczu trzeba było czekać aż do 31. minuty. Na przestrzeni 24. sekund Polki zdobyły dwa gole, dzięki czemu ustawiły sobie dalsze spotkanie. Nasze reprezentantki aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli i w trzecim meczu w poniedziałek 11 kwietnia zagrają z Koreą Południową. 

Pewne zwycięstwo Polek nad nieobliczalnymi Słowenkami 

Polki w sobotę 9 kwietnia walczyły o drugie zwycięstwo w drugim meczu na tegorocznych Mistrzostwach Świata dywizji IB w hokeju na lodzie. Teoretycznie to biało-czerwone były faworytkami starcia ze Słowenkami, jednak te potrafią być nieobliczalne. W meczu otwarcia mistrzostw Słowenki nieoczekiwanie wygrały 3:1 z faworyzowanymi Włoszkami. Tym razem jednak były bez szans z dobrze dysponowanymi zawodniczkami prowadzonymi na co dzień przez Zbigniewa Wróbla. 

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, choć to Polki były stroną przeważającą. Najlepsza sytuacja miała miejsce w grze w przewadze, jednak Słowenkom udało się wybronić. Słowenki także miały okazję do gry w przewadze, ale Polki grały bardzo umiejętnie w obronie. Pierwsze bramki tego spotkania padły dopiero w 31. minucie. Wówczas na przestrzeni zaledwie 24. sekund do siatki rywalek trafiały Wiktoria Sikorska i Ewelina Czarnecka. Po dwóch tercjach było 2:0. Kolejne dwie bramki biało-czerwone dołożyły w ostatniej tercji, gdy na listę strzelców wpisały się Ida Talanda i Wiktoria Dziwok. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polek 4:0, które miały ogromną przewagę w strzałach 57-20. 

Polska – Słowenia 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Kolejne spotkanie w poniedziałek

Trzecia kolejka mistrzostw świata zostanie rozegrana w poniedziałek 11 kwietnia. Polki zagrają z Koreą Południową, która przegrała dotychczasowe mecze z Chinami i Kazachstanem. Liderkami po dwóch kolejkach z kompletem punktów są Chinki. Na drugim miejscu plasują się Polki, które ustępują rywalkom gorszym bilansem bramkowym. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...