Polskie hokeistki wygrały 3:1 z Brytyjkami w ramach Turnieju Czterech Narodów

Strona głównaHokej na lodziePolskie hokeistki wygrały 3:1 z Brytyjkami w ramach Turnieju Czterech Narodów

Reprezentantki Polski w hokeju na lodzie wygrały 3:1 z Brytyjkami w swoim drugim meczu Turnieju Czterech Narodów w Katowicach. Dwie bramki dla biało-czerwonych zdobyła Magdalena Łąpieś, a jedną dołożyła Joanna Strzelecka. Tym samym Polki udanie zareagowały na wtorkową porażkę 3:5 z Dunkami. W ostatnim meczu na turnieju podopieczne Zbigniewa Wróbla zagrają z Włoszkami.

Pewna wygrana z Brytyjkami

Turniej Czterech Narodów w hokeju na lodzie kobiet rozgrywany jest na lodowisku Jantor w Katowicach. Polki w pierwszym meczu przegrały 3:5 z Dunkami, jednak szybko się zrehabilitowały i bardzo pewnie wygrały 3:1 z zawodniczkami z Wielkiej Brytanii. Podopieczne Zbigniewa Wróbla już w 10. minucie meczu otworzyły wynik spotkania. Grę w przewadze wykorzystała Magdalena Łąpieś, która na raty pokonała bramkarkę rywali. Polska hokeistka wykorzystała dobre dogranie Karolina Późniewskiej. Do końca pierwszej tercji widzieliśmy dominację biało-czerwonych, które szybko chciały powiększyć prowadzenie. To udało się w 16. minucie, gdy po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisała się Joanna Strzelecka. Po pierwszej tercji było 2:0 dla Polek

Druga tercja to bardzo ofensywna gra i wiele stwarzanych przez obie strony okazji. Co ciekawe, mimo dobrych sytuacji, nie oglądaliśmy w niej żadnej bramki. W związku z tym przed ostatnią częścią gry na tablicy wyników wciąż było 2:0 dla Polek. Ostatnia tercja rozpoczęła się od skutecznych ataków Brytyjek, które w 46. minucie złapały kontakt. Bramkę dla rywalek w przewadze zdobyła Rachel Cartwright. Na szczęście ostatnie słowo należało do Polek. Pod koniec meczu Brytyjki wycofały bramkarkę, a na 16 sekund przed końcową syreną do pustej bramki trafiła Magdalena Łąpieś i ustaliła wynik meczu na 3:1. Podopieczne Zbigniewa Wróbla wygrały w pełni zasłużenie.

Wielka Brytania – Polska 1:3

Na zakończenie z Włoszkami

Przed Polkami ostatni mecz na tegorocznym Turnieju Czterech Narodów w Katowicach. W czwartek 9 lutego zmierzą się z Włoszkami, które wcześniej wygrały 4:2 z Brytyjkami i przegrały 1:2 z Dunkami. Stawką tego pojedynku będzie zajęcie drugiego miejsca w turnieju towarzyskim rozgrywanym na katowickim lodowisku Jantor.