STS KOD PROMOCYJNY

Świetne otwarcie Polaków na MŚ dywizji IA w hokeju na lodzie. Aż 7:0 z Litwą!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodzieŚwietne otwarcie Polaków na MŚ dywizji IA w hokeju na lodzie. Aż...

Polscy hokeiści fantastycznie rozpoczęli swój udział w Mistrzostwach Świata dywizji IA. W pierwszym meczu rozgromili 7:0 Litwinów i pokazali, że w Nottingham chcą włączyć się do walki o awans do upragnionej elity. Mecz od początku do końca prowadzony był pod dyktando rozpędzonych podopiecznych Róberta Kalábera, a hat-trickiem popisał się Patryk Wronka. Już jutro niezwykle ważne starcie z Brytyjczykami. 

Festiwal strzelecki biało-czerwonych 

Biało-czerwoni byli faworytami meczu z Litwą, jednak zawsze pierwszy mecz turnieju mistrzowskiego jest pewną niewiadomą. Na szczęście reprezentanci Polski szybko wzięli się do pracy. Niewiele ponad dwie minuty zajęło im zdobycie pierwszej bramki, której autorem był Paweł Zygmunt. Niespełna 1,5 minuty później było już 2:0, gdy na listę strzelców wpisał się Maciej Kruczek. Na początku ósmej minuty gry zrobiło sie 3:0 po trafieniu Krystiana Dziubińskiego. Polacy wyszli na wysokie prowadzenie i uspokoili mecze. Do końca pierwszej tercji nie oglądaliśmy już żadnej bramki. 

W drugiej tercji rozpędzeni podopieczni Róberta Kalábera kontynuowali dzieło zniszczenia. Ta część gry była prawdziwym popisem Patryka Wronki. Polski hokeista ustrzelił klasycznego hat-tricka i prowadziliśmy już 3:0. W ostatniej części gry wynik na 7:0 wykorzystał Krystian Dziubiński. Polacy nie forsowali już przesadnie tempa. To uzasadnione, ponieważ turniej składa się z aż pięciu spotkań, a to z Litwą należało do teoretycznie najłatwiejszych. Polscy hokeiści kapitalnie rozpoczęli turniej i teraz muszą iść za ciosem. 

Polska – Litwa 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

W niedzielę mecz z Brytyjczykami

Już w niedzielę o godzinie 17:00 rozpocznie się mecz Polaków z gospodarzami, czyli Wielką Brytanią. Brytyjczycy to spadkowicze z elity i jeden z głównych faworytów do awansu. Mecz ten może przesądzić o tym, która z tych ekip ostatecznie będzie cieszyć się z promocji do elity. Rozpędzeni Polacy są w stanie sprawić niespodziankę, a taką bez wątpienia byłaby wygrana z gospodarzami w Nottingham. Przekonamy się o tym już jutro. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...