Świetne otwarcie Polaków na MŚ dywizji IA w hokeju na lodzie. Aż 7:0 z Litwą!

Strona głównaHokej na lodzieŚwietne otwarcie Polaków na MŚ dywizji IA w hokeju na lodzie. Aż...

Polscy hokeiści fantastycznie rozpoczęli swój udział w Mistrzostwach Świata dywizji IA. W pierwszym meczu rozgromili 7:0 Litwinów i pokazali, że w Nottingham chcą włączyć się do walki o awans do upragnionej elity. Mecz od początku do końca prowadzony był pod dyktando rozpędzonych podopiecznych Róberta Kalábera, a hat-trickiem popisał się Patryk Wronka. Już jutro niezwykle ważne starcie z Brytyjczykami. 

Festiwal strzelecki biało-czerwonych 

Biało-czerwoni byli faworytami meczu z Litwą, jednak zawsze pierwszy mecz turnieju mistrzowskiego jest pewną niewiadomą. Na szczęście reprezentanci Polski szybko wzięli się do pracy. Niewiele ponad dwie minuty zajęło im zdobycie pierwszej bramki, której autorem był Paweł Zygmunt. Niespełna 1,5 minuty później było już 2:0, gdy na listę strzelców wpisał się Maciej Kruczek. Na początku ósmej minuty gry zrobiło sie 3:0 po trafieniu Krystiana Dziubińskiego. Polacy wyszli na wysokie prowadzenie i uspokoili mecze. Do końca pierwszej tercji nie oglądaliśmy już żadnej bramki. 

W drugiej tercji rozpędzeni podopieczni Róberta Kalábera kontynuowali dzieło zniszczenia. Ta część gry była prawdziwym popisem Patryka Wronki. Polski hokeista ustrzelił klasycznego hat-tricka i prowadziliśmy już 3:0. W ostatniej części gry wynik na 7:0 wykorzystał Krystian Dziubiński. Polacy nie forsowali już przesadnie tempa. To uzasadnione, ponieważ turniej składa się z aż pięciu spotkań, a to z Litwą należało do teoretycznie najłatwiejszych. Polscy hokeiści kapitalnie rozpoczęli turniej i teraz muszą iść za ciosem. 

Polska – Litwa 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

W niedzielę mecz z Brytyjczykami

Już w niedzielę o godzinie 17:00 rozpocznie się mecz Polaków z gospodarzami, czyli Wielką Brytanią. Brytyjczycy to spadkowicze z elity i jeden z głównych faworytów do awansu. Mecz ten może przesądzić o tym, która z tych ekip ostatecznie będzie cieszyć się z promocji do elity. Rozpędzeni Polacy są w stanie sprawić niespodziankę, a taką bez wątpienia byłaby wygrana z gospodarzami w Nottingham. Przekonamy się o tym już jutro. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...