Dwa medale polskich strzelczyń we wtorek w Osijeku

Strona głównaInneDwa medale polskich strzelczyń we wtorek w Osijeku

Reprezentanci Polski w strzelectwie sportowym kontynuują świetne wyniku w chorwackim Osijeku. Wtorek zakończył się dwoma medalami polskich strzelczyń. Wicemistrzynią Europy w konkurencji karabinu 3 pozycje z 50 metrów została Julia Piotrowska, która do końca walczyła o złoto ze Szwajcarką Chiarą Leone. W tej samej konkurencji w rywalizacji drużyn biało-czerwone uplasowały się na najniższym stopniu podium. Wystąpiły w składzie: Julia Piotrowska, Natalia Kochańska i Aleksandra Pietruk.

Julia Piotrowska ponownie wicemistrzynią Europy

Julia Piotrowska przeżywa świetny okres w swojej karierze. W marcu została wicemistrzynią Europy w Gyor w konkurencji karabinu pneumatycznego. Ponadto dwa miesiące temu wywalczyła brąz w drużynie w konkurencji karabinu pneumatycznego. Po kilku tygodniach startuje w kolejnych prestiżowych zawodach. Tym razem są nimi mistrzostwa Europy w chorwackim Osijeku, gdzie Polka została zgłoszona do innych konkurencji.

We wtorek 28 maja została wicemistrzynią Europy w konkurencji karabinu 3 postawy na 50 metrów. Polka do końca walczyła o złoto. Spisywała się bardzo dobrze. Zmagania zakończyła z dorobkiem 460.8 pkt. Dało to srebrny medal. Tego dnia poza konkurencją była Szwajcarka Chiara Leone. Ona zgromadziła 463.5 pkt, co dało jej złoty medal. Podium uzupełniła Szwajcarka Emely Jaeggi z dorobkiem 450.7 pkt. Świetne strzelanie Julii Piotrowskiej to dobry prognostyk przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. Polka ma pewne miejsce w kadrze na ten turniej i może tam powalczyć o wysoką lokatę.

Polki z brązowym medalem w drużynie

Świetnie spisały się Polki w drużynie. Po zsumowaniu wyników Julii Piotrowskiej, Natalii Kochańskiej i Aleksandry Pietruk zajęły trzecie miejsce. Dzięki temu zostały brązowymi medalistkami mistrzostw Europy. Rywalizację zakończyły z dorobkiem 294 punktów, o jedno oczko wyprzedzając Czeszki. Jednocześnie do wicemistrzostwa Europy również zabrakło im tylko punktu. O tyle przegrały z Norweżkami. Mistrzyniami Europy w konkurencji drużynowej zostały Szwajcarki. Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym w chorwackim Osijeku potrwają do 8 czerwca