STS KOD PROMOCYJNY

Weronika Zielińska-Stubińska mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneWeronika Zielińska-Stubińska mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Weronika Zielińska-Stubińska wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. W stoli Bułgarii Sofii Polka startowała w kategorii do 81 kilogramów. W dwuboju uzyskała wynik 235 kilogramów. Dzięki temu wywalczyła pierwszy złoty medal dla Polski w imprezie tej rangi od kilku lat. Jednocześnie to trzeci krążek biało-czerwonych na zawodach w Bułgarii. Do końca zmagań pozostały dwa dni. 

Złoto Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej 

Z niecierpliwością czekaliśmy na niedzielne starty Polaków w mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów. Do tego dnia biało-czerwoni wywalczyli dwa medale w rywalizacji pań. Teraz Weronika Zielińska-Stubińska dołożyła trzeci krążek. Reprezentantka Polski startowała w kategorii do 81 kilogramów. Już po rwaniu prowadziła w stawce po uzyskaniu wyniku 103 kilogramy. Atakowała jeszcze 106 kilogramów, jednak nie dała rady. Mimo tego konkurencję podrzutu rozpoczynała jako liderka i jedna z kandydatek do tytułu mistrzowskiego.


Czytaj więcej o podnoszeniu ciężarów:


W podrzucie rozpoczęła od udanej próby na 127 kilogramów. Później spaliła 130 kilogramów. Spadła na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W ostatniej próbie zdecydowała się na atak na złoty medal. Sztangistka AZS AWF Biała Podlaska udanie zaliczyła 132 kilogramy i rzutem na taśmę wskoczyła na pierwsze miejsce. Zakończyła zmagania z wynikiem 235 kilogramów Zdobyła złoty medal mistrzostw Europy i pozostaje w walce o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Kolejne miejsca na podium w tej konkurencji zajęły Jelena Jerszina z Mołdawii i Dilara Narin z Turcji. Ta pierwsza do Polki straciła zaledwie kilogram. 

Trzeci medal biało-czerwonych w Sofii

Złoty medal Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej to największy sukces polskich ciężarów od 2019 roku. Wówczas na imprezie tej rangi po złoto sięgnęła Joanna Łochowska. Jednocześnie to trzeci krążek wywalczony przez Polaków w Sofii. Wcześniej wicemistrzynią Europy została Oliwia Drzazga, a na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Wołk. Do końca zmagań jeszcze dwa dni i ostatnie szanse medalowe Polaków. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...